haraj logo
جستجو

خورش داوود پاشا

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 300 گرمپیاز : 2 عدد متوسطنعناع خشک : 1 قاشق غذاخوریرب انار ملس : 2 قاشق غذاخوریآب : 1 لیواننمک و فلفل : به میزان لازمزردچوبه : به میزان لازمادویه کاری : به میزان لازمکره : به میزان دلخواهروغن : به میزان لازم

با سلااااام و درود فراوان خدمت هاراجیای عزیززززم... 

حال و احوالتون چطوره؟؟؟ خوبین؟

کیا قلقلی دوست دارن؟؟

خوده من از هوادارای پرو پا قرص قلقلی ام که از بچگی عاشقش بودم و هستم ?

امروز میخوام طرز تهیه ی خورش داوود پاشا رو بهتون آموزش بدم. خورشی که توش پر از قلقلی هستش. یه خورش شیک و خوشکل و خوشمزه که می تونین برای مهمونیاتون استفاده کنید. 

یه نکته هم بگم: مامانای عزیز، بچه ها قلقلی خیییلی دوست دارن یادتون نره حتما براشون تهیه کنید.

اخه بچه هایی رو میشناسم که زیاد اهل غذا خوردن نیستن و بیشتر تنقلات می خورن اما با خوردن قلقلی، میل به غذا خوردن پیدا می کنن. پس شما هم امتحان کنید ?

من برای تهیه ی خورش داوود پاشا، از گوشت گوساله و گوسفند به صورت ترکیبی استفاده کردم. شما می تونین حتی از یه نوع گوشت هم استفاده کنید کاملا سلیقه‌ای هستش. اما ترکیبی مزه ی خیلی خوشمزه ای به غذا میده که من خیییلی دوستش دارم.

من همیشه عادت دارم گوشت رو از بازار میخرم و خودم چرخ می کنم. خب این بار هم گوشت ها رو خریداری کردم و هر کدوم جدا چرخ کردم و بعدش به خوبی مخلوط کردم و به اندازه ی 300 گرم برای این غذا کنار گذاشتم.

رب اناری که استفاده کردم برای این غذا از نوع ملس هستش  که رب انار ترش و رب انار شیرین رو با هم مخلوط کردم. باز هم سلیقه ای هستش اگر عاشق ترشی جات هستین میتونین از رب انار بیشتری استفاده کنید البته باید میزان رب انار ترش بیشتر از شیرین باشه. 


خورش داوود پاشا

ما برای تهیه ی این خورش از دو تا پیاز متوسط استفاده می کنیم که یکی از پیازها رو توی مرحله ی اول استفاده می کنیم. خب پیاز رو پوست می گیریم و بعد می شوریم  و سپس رنده می کنیم. شما می تونید اگر دوست دارین با رنده ی درشت هم این کار رو انجام بدین. 

دوستان سعی کنید پیاز رو که رنده می کنین حتما آبش رو جدا کنید. چون معمولا پیاز آب میندازه. 


گوشت چرخ کرده رو درون ظرفی میزاریم و سپس پیاز رنده شده رو بهش اضافه می کنیم و همچنین نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه کاری هم بهش اضافه کرده به خوبی ورز می دهیم تا پیاز و ادویه کاملا به خورد گوشت بره. خب حال بعد از این که کاملا ورز دادیم به صورت قلقلی هایی به اندازه ی گردو جدا می کنیم و درون یخچال به مدت نیم ساعت قرار میدیم.

دوستای عزیزم، شما می تونین قلقلی ها رو به هر سایزی که دوست دارین تهیه کنید کاملا سلیقه ای هستش. 

خورش داوود پاشا


خب توی این مدت زمانی که قلقلی ها رو توی یخچال نگهداری کردیم میایم ادامه ی مراحل رو برای تهیه ی خورشتمون انجام می دیم. 

در این فرصت، پیاز بعدی رو هم پوست گرفته و می شوریم و سپس رنده می کنیم.

حال درون ماهیتابه و یا هر ظرف دیگری، مقداری کره و همچنین مقداری روغن ریخته، وقتی کره و روغن گرم شدن، پیاز رنده شده رو که آب اون رو هم جدا کردیم به روغن اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دیم.

حال باقی ادویه هایی که توی مراحل قبل استفاده کردیم رو توی این مرحله اضافه می کنیم و سپس نعناع خشک رو هم به موادمون اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم.

حالا یک لیوان آب به موادمون اضافه کرده و شعله  رو روی متوسط میزاریم تا مقداری بجوشه. سپس رب انار رو اضافه می کنیم.

خب دوستان یادتون نرفته که قلقلیا توی یخچاله و حالا موقع در اوردن اوناست.

درون ماهیتابه ای دیگه، مقداری روغن ریخته و سپس قلقلی ها رو توی روغن میزاریم و مقداری تفت می دیم .

بعد از تفت دادن قلقلی ها رو به خورشتمون اضافه می کنیم.

خب حالا شعله رو کم می کنیم و میزاریم خورشتمون به مدت نیم ساعت بپزه تا خوب جا بیوفته.

خورش داوود پاشا

خب دوستان خورشتمون آمادس و میتونین همراه برنج نوش جان کنید.

من برای ناهار این غذا رو تهیه می کنم. چون همراه برنج استفاده می کنم سعی می کنم برای شام نباشه چون به نظرم سنگین هستش.  نوش جان

خورش داوود پاشا

آخرین آموزش ها
برترین ها