haraj logo
جستجو

استیک با سس قارچ

مواد لازم :
گوشت استیکی : 2 تکه 200 گرمینمک و فلفل : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازمقارچ : 200 گرمکره : 20 گرمآرد گندم : یک قاشق غذا خوریشیر : یک لیوانآب لیموی تازه : به مقدار لازم


ابتدا گوشت ها مون رو با ضخامت دلخواه برش می زنیم. اگر استیک با مغز پخته شده دوست داریم باید برش ها رو نازک تر بر داریم. اگر آب دار و نیم پز دوست داریم باید برش هامون ضخیم تر باشه. بهترین قسمت برای استیک راسته یا فیله هست که گوشت نرم و لذیذ داره. گوشت های برش زده رو کمی فقط فلفل سیاه می زنیم و می ذاریم داخل یخچال تا یک شب بمونه و مزه فلفل رو به خودش بگیره. 

استیک با سس قارچ


بعد از یک شب گوشت ها رو از یخچال در میاریم و کمی نمک می زنیم و با بیفتکوب گوشت رو می کوبیم. گوشت رو مستقیم نمی کوبیم. باید بین نایلون بذاریم تا له نشه. کوبیدن گوشت باعث میشه که گوشت بعد از پخت نرم باشه و راحت خورده بشه. حالا توی ماهی تابه داغ با مقدار خیلی کم روغن سرخ می کنیم. نباید حرارت کم باشه. چون باعث میشه گوشت سفت بشه و آب بندازه. کل مدت پخت استیک باید بین 5 تا 10 دقیقه باشه. سعی می کنیم تا ماهی تابه خیلی داغ باشه. تا آب داخل گوشت بمونه. 

استیک با سس قارچ


برای سس استیک مون ابتدا قارچ ها رو اسلایس می کنیم و توی کمی کره و با مقداری نمک و فلفل سیاه تفت می دیم تا آبش بره. بعد یک قاشق غذا خوری آرد مون رو با قارچ ها تفت می دیم. شیر مون رو به ماهیتابه اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کامل آرد و شیر ترکیب بشن. باید کمی بمونه تا به غلظت مناسب برسه. وقتی غلیظ شد حالا از روی حرارت بر می داریم و در آخر کمی آب لیمو ترش تازه اضافه می کنیم.

استیک با سس قارچ

گوشت ها رو هم بعد سرخ شدن کنار سس قارچ سرو می کنیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها