haraj logo
جستجو

بادمجان فنری

مواد لازم :
بادمجان : 3عدد بزرگپیاز : 1عدد متوسطگوشت چرخ کرده : 200گرمنمک و فلفل : به مقدار لازمادویه : به مقدار لازمروغن سرخ کردنی : به مقدار لازمگوجه فرنگی : 2عدد بزرگآرد نخودچی : به مقدار لازم

سلام دوستای گلم. حالتون چطوره؟ با یه دستور پخت دیگه درخدمتتون هستم. تو این دستور پخت میخوایم پخت بادمجان با یه شکل خاص و دوست داشتنی رو بهتون آموزش بدیم. بالاخره یه کدبانوی واقعی علاوه بر طعم غذا باید به ظاهر غذا هم اهمیت بده، مگه نه؟! اگه بامن هم عقیده هستی بزن بریم سراغ دستور پخت. ابتدا بادمجان ها را مانند عکس برش میدهیم. (بهتر است بادمجان ها را پوست نگیریم) آنها را نیم ساعت داخل آب و نمک قرار میدهیم. گوشت چرخ کرده را داخل ظرف مناسبی میریزیم. پیاز را رنده کرده و آبش را میگیریم و به گوشت ها اضافه میکنیم. نمک، فلفل، ادویه و آرد نخودچی را به گوشت ها اضافه میکنیم. شروع به ورز دادن مواد میکنیم تا یکدست شود و مایع یکنواختی بدست آید.

وقتی گوشت ما آماده شد بادمجان ها را از آب و نمک خارج میکنیم. گوشت را داخل برش هایی که روی بادمجان ایجاد کرده بودیم میریزیم. توجه کنید که مقدار گوشت نباید زیاد باشد و بیرون بزند. میتوانید گوجه فرنگی ها را برداشته مثل بادمجان برش دهید و داخل برش ها گوشت قرار بدین(اونوقت گوجه فنری هم داریم!!) اما اگر دوست نداشتید میتوانید گوجه فرنگی ها را برای مرحله ی آخر پخت حلقه حلقه برش دهید روی بادمجان ها بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. وقتی برش های روی بادمجان کاملا از گوشت پر شد تابه را برمیداریم روی شعله قرار میدهیم کمی روغن داخل تابه میریزیم و بادمجان ها را داخل تابه قرار داده و سرخ میکنیم. چنانچه گوجه فرنگی ها را هم مثل بادمجان ها فنری کردید گوجه ها را نیز داخل تابه ریخته و سرخ کنید.

بادمجان فنری

بادمجان فنری ما آماده ی خوردنه! امیدوارم از طعم و ظاهر این غذا لذت ببرید. نوش جااان??

بادمجان فنری

 

آخرین آموزش ها
برترین ها