haraj logo
جستجو

سوفله اسفناج

مواد لازم :
کره : نصف پیمانهتخم مرغ : 5 عددبکینگ پودر : 1قاشق چایخوریاسفناج : 300 گرمشیر : 1 پیمانهآرد : 4 پیمانهپنیر پارمزان : یک پیمانهجوز هندی : 1/4 قاشق

فر را روی دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و زرده و سفیده آن را با دقت جدا کنید. اسفناج ها را پاک کرده و خوب بشورید و بعد از اینکه آب آن ها گرفته شد خرد کنید. برای درست کردن سس سفید، یک قابلمه را روی گاز گذاشته و کره را درون آن بیندازید تا آب شود و بعد آرد و بگینک پودر را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً یکدست شود و سپس شیر را اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا غلیظ شود. زمانی که موادتان کمی غلیظ شد، زیر گاز را خاموش کرده و پنیر پارمزان را اضافه کنید تا با گرمای مواد آب شود. در ظرفی جدا اسفناج خرد شده، جوز هندی و زرده تخم مرغ را با هم، هم زده و به مواد سس اضافه کنید.

سفیده های تخم مرغ را جداگانه آن قدر هم بزنید تا مثل خامه شود، یعنی زمانی که ظرف را بر می گردانید نریزد و بعد آرام آرام به سس سفیدتان اضافه کنید و آهسته آهسته و دورانی آنها را با هم مخلوط کنید، هر چقدر هوای بیشتری درون موادتان باشد سوفله بهتر در می آید (جهت بهتر بهم زدن سفیده ها با مواد، مواد را به دو  تا سه قسمت تقسیم کنید و کم کم سفیده را اضافه کنید).

ظرف پیرکس یا قالبتان را با کره کاملاً چرب کنید و مواد سوفله را آهسته آهسته درون آن بریزید، برای ایجاد شدن هوا درون سوفله قاشق قاشق این کار را انجام دهید و بعد ظرف را درون فر بگذارید. حدود 30 الی 40 دقیقه زمان می برد تا درست شود، به هیچ وجه در 30 دقیقه اول در فر را باز نکنید تا پف سوفله کم نشود. پس از پخت و طلایی شدن آن، از فر خارج کنید. این سوفله خوشمزه را داغ داغ با خانواده تان نوش جان کنید.

سوفله اسفناج

آخرین آموزش ها
برترین ها