haraj logo
جستجو

کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده

مواد لازم :
اسفناج : 1 کیلوگرم تخم مرغ : 7 عدد پیاز متوسط : 1 عدد سیر : 2 حبه زعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوری بیکینگ پودر : نصف قاشق چایخوری نمک و فلفل : به میزان لازم روغن سرخ کردنی : به مقدار کافی گوشت چرخ کرده : 500 گرم رب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوری آرد سوخاری : به مقدار کافی


ابتدا یک عدد پیاز متوسط را خرد کرده و در روغن تفت می دهیم تا نرم شود سپس 500 گرم گوشت چرخ کرده را به آن اضافه می کنیم.

 کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده:  .


پس از تفت دادن گوشت، مقداری نمک، یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و یک لیوان آب را به آن اضافه کرده و می گذاریم گوشت پخته و آبش کشیده شود.

 

7 عدد تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و با چنگال می زنیم تا کاملا پف کند سپس نصف قاشق چایخوری بیکینگ پودر، مقداری نمک و فلفل و 2 قاشق غذاخوری زعفران آب کرده را به آن اضافه کنید و باز هم بزنید. 

 کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده:  .


یک کیلو اسفناج ها را ریز خرد کنید سپس اسفناج های خرد شده را به تخم مرغ همزده اضافه کنید. گوشت تفت داده شده با پیاز را هم اضافه کنید و دو حبه سیر را هم در مواد رنده کنید. 

 کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده:  .


در این مرحله مواد را کاملا هم زده و آرد سوخاری را کم کم اضافه می کنیم تا جایی که مواد به دست نچسبد. مایه را کامل ورز دهید، سپس در دست گوله کرده و اندکی آن را فشار می دهیم تا تخت شود و در تابه حاوی روغن داغ سرخ می کنیم. کتلت ها را با خیارشور و گوجه سرو میکنیم. نوش جان. 


همراه با اسفناج می توانید 2 عدد هویج را نیز رنده کرده و به مواد اضافه نمائید.

 کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده:  .

 

آخرین آموزش ها
برترین ها