haraj logo
جستجو

کیک اسفناج

مواد لازم :
تخم مرغ : 5 عددشکر : یک لیوانپوره اسفناج : نصف پیمانهاب داغ : نصف پیمانهبکینگ پودر : 10 گرموانیل : 1/4 قاشق چایخوریارد : 1 لیواننشاسته : 1/2 لیوانابلیمو : 1/2 قاشق غذاخوریشیر : 500 گرمانار : نصف پیمانهپودر قند : 5 قاشق غذاخوریکرم شانتی : 1 بسته

یکی از کیک های جدید و خوشمزه که با انار و اسفناج درست کمی شود و طرز تهیه نسبتا راحتی دارد و دارای یک مزه جدید و خوشمزه است کیک اسفناج است.در این مطلب طرز تهیه این کیک را که شامل تخم مر غ و پوره اسفناج و آرد و بکینگ پودر و ابلیمو و پودر قند و شکر و آب داغ و وانیل و نشاسته و شیر و انار است و گزینه مناسبی برای وعده غذایی عصرانه است را برایتان می نویسم و امیدوارم آن را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع 5 عدد تخم مرغ را شکسته و زرده و سفیده تخم مرغها را از هم جدا می کنیم و در ظرفهای جداگانه می ریزیم.

 کیک اسفناج


سپس سفیده تخم مرغ را با 100گرم شیر و 1/2 قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط می کنیم و آنها را با همزن خوب مخلوط می کنیم تا حبابدار شده و حجمش زیاد شود و پف کند.

 

کیک اسفناج


سپس 5 عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان شکر (فقط 5 قاشق شکر را نگه می داریم و در این مرحله استفاده نمی کنیم ) و وانیل را داخل یک ظرف می ریزیم و آنها را با همزن برقی مخلوط می کنیم تا رنگش روشن شود .سپس 1/2 پیمانه آب داغ و 1/2 پیمانه پوره اسفناج را به زرده و شکر اضافه می کنیم و با آنها مخلوط می کنیم و با دور کند همزن مدت 5 دقیقه انها را هم می زنیم .

 کیک اسفناج


سپس ا لیوان آرد ( از یک لیوان 3 قاشق غذاخوری آرد را نگه می داریم و استفاده نمی کنیم  ) و 10 گرم بکینگ پورد را داخل یک ظرف می ریزیم و آنها را دو بار الک می کنیم و آرام آرام به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم تا یکدست شود و آرد کاملا حل شود و گلوله نشود.


سپس در ادامه سفیده تخم مرغ همزده و ترکیب شده با شیر و آبلیمو را به مخلوط زرده تخم مرغ در مرحله قبل اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم . اکنون مایه کیک ما اماده است.


سپس داخل یک قالب کیک را کاغذ روغنی می گذاریم و مایه کیک را داخل قالب می ریزیم و قالب را داخل فر که با حرارت 180 درجه سانتی گراد از 20 دقیقه قبل گرم شده بود برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا کیک بپزد و با خلال دندان از پخت کیک مطمئن می شویم.


سپس سراغ تهیه مواد میانی کیک می رویم و برای این منظور 400 لیتر شیر را داخل یک قابلمه می ریزیم و به ان 1/2 لیوان نشاسته و 3 قاشق غذاخوری آردو 5 قاشق غذاخوری شکر اضافه می کنیم و قابلمه را روی گاز قرار می دهیم و مواد را خوب هم می زنیم تا مخلوط شده و غلیظ شوند. سپس وقتی مواد ما غلیظ شد آن را از روی گاز بر می داریم و بعد از سرد شدن کرم شانتی را اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم و سپس 1/2 پیمانه انار دون شده را به ان اضافه می کنیم و با کرم مخلوط می کنیم ( کمی از انار را برای تزیین روی کیک نگه می داریم) .


سپس وقتی کیک پخت آن را از فر بیرون می اوریم و بعد از سرد شدن آن را از وسط نصف می کنیم و از کرم آماده شده در مرحله قبل را روی یکی از لایه های کیک می مالیم و لایه دیگر کیک را روی کرم می گذاریم و فشار می دهیم ( کمی از کرم را برای تزیین روی کیک نگه می داریم ).

 

کیک اسفناج

کیک اسفناج


سپس کیک را به اندازه دلخواه با چاقو رد می اندازیم و نمی بریم و روی رد های چاقو تکه های کاغذ به شکل مربعی می گذاریم و پودر قند را روی کیک می ریزیم و سپس کاغذها را بر می داریم و با کرم باقی مانده که در مرحله قبل لای کیک ریختیم ، روی جاهای بدون پورد قند می ریزیم و از دانه انار نیز استفاده می کنیم و کیک را تزیین می کنیم .

کیک اسفناج

 

کیک اسفناج


اکنون کیک اسفناج ما آماده است . ان را از ردهای چاقو برش می زنیم و در ظرف مناسب می ریزیم و ان را برای وعده عصرانه سرو می کنیم.نوش جان

کیک اسفناج

آخرین آموزش ها
برترین ها