haraj logo
جستجو

سیب زمینی اسپایسی

مواد لازم :
سیب زمینی : 4 عددروغن : اختیاریپودر کاری : به میزان لازمفلفل قرمز : به میزان لازمآرد سوخاری : 5 قاشق غذاخوریآویشن : یک قاشق چایخوریماست : یک قاشق غذاخوریسس مایونز : یک قاشق غذاخوریپیازچه : 4 عددسیر : یک حبهنمک : به میزان لازم

سیب زمینی اسپایسی یک نوع سیب زمینی سوخاری هست که در کنار طعم خوب سیب زمینی سرخ شده ای که هر کودک و بزرگسالی دوست دارد، این طعم هم میتواند  در ذائقه تون باقی بماند و هر وقت در خانه زمان کم و فقط سیب زمینی داشتید به راحتی این غذا را درست کنید.


سیب زمینی را پوست می کنیم و می شوییم و به صورت خلالی خرد می کنیم. پودر کاری و نمک و آویشن را با آرد سوخاری خوب مخلوط می کنیم و سیب زمینی های خرد شده را داخل آرد می ریزیم و می چرخانیم تا تمام سطح آن ها را بپوشاند.

سیب زمینی اسپایسی


فر را از قبل روشن می کنیم و در دمای صد و هشتاد درجه تنظیم می کنیم.


کف سینی فر را چرب می کنیم یا از کاغذ روغنی  استفاده می کنیم. سیب زمینی ها را داخل آن می چینیم و اگر به طعم تند علاقه داشتیم کمی روی مواد فلفل قرمز می پاشیم. تقریبا یک ساعت زمان لازم است تا سیب زمینی ها پخته و برشته شوند.

سیب زمینی اسپایسی


(طرز تهیه سس مخصوص سیب زمینی اسپایسی:)

در مدت پخت سیب زمینی ها سس را آماده می کنیم. در ظرفی داخل ماست کمی سس مایونز می ریزیم و خوب با هم مخلوط می کنیم. پیازچه و سیر را خرد می کنیم و به ماست و سس اضافه می کنیم و هم می زنیم. در آخر کمی هم نمک می زنیم. بعد از یک ساعت سیب زمینی ها را داخل ظرف سرو می کشیم و سس را یا روی سیب زمینی می ریزیم یا کنار غذا می گذاریم تا موقع میل کردن استفاده شود.

سیب زمینی اسپایسی

آخرین آموزش ها
برترین ها