haraj logo
جستجو

خوراک سر گنجشکی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : ۳۰۰ گرمسیب زمینی : ۲ عددپیاز : ۲ عددمرزه : ۱ قاشق غذا خوریترخون : ۱ قاشق غذا خوریرب گوجه فرنگی : به میزان لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمزعفران دمکرده : به میزان لازمروغن سرخ کردنی : به میزان لازم

با سلام به تمام دوستانم تو هاراج. امیدوارم حالتون خوب باشه و ایام به کامتون. امروز میخوام براتون طرز تهیه خوراک سر گنجشکی رو بنویسم. این غذا خیلی خوشمزه و در ضمن درست کردنش فوق العده راحت و آسانه. علاوه بر اینها این غذای ساده خیلی هم پر خاصیته چون داخلش هم از سبزی های معطر استفاده میشه، هم گوشت و هم سیب زمینی. خودتون میدونید که گوشت سرشار از پروتئینه و برای تقویت و باسازی عضلاتمون چه قدر واجبه. سیب زمینی هم که جای خود دارد. این ماده غذایی سرشار از فیبر و پتاسیمه و فشار خون رو پایین میاره و از مشکلات قلبی جلوگیری میکنه و بسیاری از بیماری های التهابی رو درمان میکه و از ابتلا به سرطان و روماتیسم جلوگیری میکنه.


برای درست کردن این غذا ابتدا یکی از پیازها رو برمیداریم و بعد از اینکه پوستشو گرفتیم، میشوریم و میزاریم کنار. بعد از پیاز نوبت سبزی هامونه. اول  سبزی ها رو پاک میکنیم و بعد تو یه لگن کوچیک خیسشون میکنیم تا اگه آلودگی یا گلی بهشون چسبیده بیاد رو سطح آب.

سپس سبزی ها رو آبکشی میکنم و میزاریم تا آبشون بره. وقتی که سبزی ها خشک شد اونها رو ریز خردشون میکنیم و میزاریم بمونه تا از اشون تو غذا استفاده کنیم. حالا یه کاسه برمیداریم و پیازمون رو با دنده ریز رنده تو کاسه رنده میکنیم. سپس گوشت چرخ کرده ای که داشتیم رو بهش اضافه میکنیم.( من برای گوشت چرخ کرده از مخلوط گوشت گوسفندی و گوساله نصف به نصف استفاده میکنم)

سپس بعد از اضافه کردن گوشت چرخ کرده به پیاز رنده شده یه کوچولو با هم ورزشون میدیم. سپس مرزه و ترخونی که ریز خرد کرده بودیم رو اضافه میکنیم و در آخر هم کمی نمک و فلفل رو میریزیم داخلش و خوب با دستمون مواد رو ورز میدیم تا همه مواد به خورد هم برن.

خوراک سر گنجشکی


حالا تو این مرحله نکته ایی که در اینجا باید بهتون بگم این هستش که اگر نخواستین میتونید داخل مواد گوشتیمون مرزه و ترخون  نریزید و با بقیه مواد بالا گوشت قلقلی رو درست کنید. ولی با این دو تا سبزی معطر به نظر من غذا خوشمزه تر میشه. سپس بعد از اینکه خوب ورز دادین مواد رو به اندازه یه گردو از مخلوط گوشتیمون بر میداریم و تو دستمون گردش میکنیم و به قول معروف قلقلیش میکنیم.

بعد از اینکه همه مواد گوشتی رو به صورت قلقلی در آوردیم میزاریم کنار تا بقیه کارهای غذا رو انجام بدیمو در ادامه سیب زمینی ها رو بر میداریم و پوستشونو میکنیم و بعد از شستشو انوها رو به صورت مکعبی خردشون میکینم و میزاریم کنار تا تو غذا از اشون استفاده کنیم.

در ادامه یه تابه برمیداریم و روغن میریزیم داخلش و میزاریم رو حرارت تا روغنمون داغ شه زمانی که روغنمون داغ شد گوشت قلقلی هایی که درست کردیم رو میریزیم داخلش و شروع میکنیم به سرخ کردنشون. فقط حواستون باشه باید دو طرف گوشتها کامل سرخ بشه. بعد از اینکه سرخ شدن از تابه در میاریم و میزاریم رو حوله کاغذی تا روغن اضافیش بره.

خوراک سر گنجشکی


میرسیم به مرحله آخر. اول از همه پیاز دوم رو برداشته و بعد از اینکه پوستشو گرفتیم اون رو میشوریم و به صورت نگینی  خردشون میکنیم و میزاریم کنار. سپس یه قابلمه رو بر میداریم و میزاریم رو حرارت و روغن رو بهش اضافه میکنیم و میزاریم تا روغنمون داغ شه. بعد از اینکه روغنمون داغ شد پیازهایی که نگینی خرد کرده بودیم رو میریزیم داخلش.

سپس شروع میکنیم به تفت دادن. زمانی که پیازها کمی نرم شد زردچوبه رو اضافه میکنیم و مجدد با هم تفتشون میدیم سپس وقتی پیازها داشت طلایی میشد ربمون رو اضافه میکنیم و خوب سرخ میکنیم تا هم خامی رب گرفته بشه و هم اینکه غذامون خوش رنگ تر بشه.

سپس بعد از سرخ کردن رب نوبت سیب زمینیها هستش اونها رو هم به مخلوط توی قابلمه اضافه میکنیم و کمی تفتشون میدیم تا کمی سرخ بشن در ادامه گوشت قلقلی های سرخ کرده رو هم اضافه میکنیم و کمی با هم تفت میدیم و در آخر هم چند لیوان آب اضافه میکنیم. سپس در قابلمه رو میبندیم و میزاریم خوراکمون خوب بپزه. سپس یه ربع آخر پخت غذا رو میچشیم اگر چاشنی هاش کم بود اضافه میکینم و بعد زعفران رو میریزیم و میزاریم یه ربع دیگه جوش بخوره. بعد از یک ربع غذای ما آماده هستش و تو کاسه میکشیم و با نان و سبزی خوردن سرو میکنیم. نوش جان.

 

خوراک سر گنجشکی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها