haraj logo
جستجو

پیاز سوخاری توپر

مواد لازم :
پیاز سفید بزرگ : یک عددماکارونی شکلی : به مقدار لازمشیر : یک پیمانهپودر سیر : به مقدار لازمپنیر چدار رنده شده : یک پیمانهآرد : به مقدار لازمزرده تخم مرغ : به مقدار لازمپودر نان سوخاری : به مقدار لازم

پیاز سوخاری توپر هم به عنوان تزیینی جالب در کنار غذا و هم به عنوان پیش غذا مورد استقبال قرار می گیره.البته طعم بی نظیری که داره باعث میشه بیشتر پیش غذا به حساب بیاد.من به شخصه طعمش رو خیلی دوست دارم و حاضرم کلا این پیش غذا رو جانشین غذای اصلی کنم.این سوخاری خوشمزه به دلیل وجود ماکارونی و شیر تا حدودی حجیم و سیرکننده هست.بریم تا یک دستور پخت هیجان انگیز رو تجربه کنیم...


یک پیاز حسابی بزرگ و درشت رو بشورید و پوست بکنید.با دقت پیاز رو به صورت حلقه ای برش بزنید.حلقه ها نباید خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشند.

خب حالا حلقه های پیاز رو با احتیاط از داخل هم بیرون بیارید. مواظب باشید تیکه تیکه نشن و سالم بمونند.


یک حلقه درشت رو روی سینی گذاشته و حلقه کوچکتری رو داخلش بذارید به طوری که بین حلقه ها به شکل زیر فاصله بیفته.این فاصله رو در مراحل بعد لازم داریم.

پیاز سوخاری توپر


خب ماکارونی شکلی رو در آبجوش به مدت 10 دقیقه بپزید.سعی کنین فرمی رو انتخاب کنین که کوچیک باشه و بعد از پخت ریزه میزه بمونه.

ماکارونی رو ابکش کنید و در ظرفی بریزید.شیر, پودر سیر و پنیر چدار رو به ماکارونی اضافه کنید و هم بزنید.

پیاز سوخاری توپر


خب این مرحله هیجان انگیزه.مخلوط ماکارونی رو با قاشق بین دو حلقه پیاز بریزید و یک ساعت در یخچال بذاریدش تا خودشو بگیره.

پیاز سوخاری توپر


زرده تخم مرغ ها رو در ظرفی بشکنید و هم بزنید.در دو ظرف دیگه مقداری آرد و پودر نون سوخاری بریزید.حلقه ها رو یکی یکی ابتدا در زرده تخم مرغ, سپس در آرد و بعد در پودر نون سوخاری و دوباره در زرده ها بزنید و در آخر یکبار دیگه در پودر سوخاری بزنید.روغن رو داغ کنید و حلقه ها رو کاملا سرخ کنید.میتونید در آخر روی حلقه های سوخاری رو با جعفری ساتوری شده تزیین کنید و در کنار سس گوجه فرنگی میل کنید.

 پیاز سوخاری توپر

پیاز سوخاری توپر

آخرین آموزش ها
برترین ها