haraj logo
جستجو

پیتزا لقمه ای

در اینجا میخواهیم در مورد طرز تهیه پیتزا لقمه ای صحبت کنیم که مواد آن بسیار شبیه به پیده یا پیتزا ترکی است. اما این بار برای تهیه پیتزا نیازی به فر ندارید. برای تهیه پیتزا لقمه ای کافی است مواد را روی بخشی از خمیر پیتزا بریزید و سپس طرف دیگر خمیر را روی آن تا کنید و بعد آن را در ماهیتابه با کمی روغن سرخ کنید. پیتزا لقمه ای خوشمزه شما خیلی زود آماده سرو است. امیدواریم از آن لذت ببرید.

مواد لازم :
آرد 2 لیوانشیر یا آب 2/3 لیوانعسل یا شکر 1 قاشق چایخوریمخمر فوری 1 قاشق چایخورینمک 1/2 قاشق چایخوریگوشت چرخ کرده 300 گرمپنیر پیتزا 200 گرمآویشن 1 قاشق چایخوریرب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوریپیاز 1 عددفلفل دلمه ای 1 عددنمک و فلفل مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۴۵ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

 

طرز تهیه پیتزا لقمه ای

 

مرحله اول:

برای تهیه خمیر پیتزا ابتدا شیر ولرم را با مخمر فوری مخلوط کنید سپس عسل ، آرد و 1/2 قاشق چایخوری نمک را اضافه و مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، حدود 5 دقیقه خمیر را با دست ورز دهید سپس داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی آن را با نایلون فریزر بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

 

تصویر

 

مرحله دوم:

پیاز را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند ؛ پس از تغییر رنگ گوشت رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و مخلوط کنید سپس فلفل دلمه ای خرد شده ، پودر آویشن ، نمک و فلفل بزنید و کمی مخلوط کنید سپس مایه پیتزا را از روی حرارت بردارید.

 

عکس

 

مرحله سوم:

پس از حجیم شدن خمیر تکه ای از خمیر بگیرید و با کمک وردنه خوب پهن و نازک کنید ، تا نیمه خمیر را از مایه پیتزا پر کنید و مقداری پنیر پیتزا روی مواد بپاشید سپس نیمه دیگر خمیر را روی مواد برگردانید و لبه های خمیر را با دست به هم بچسبانید.

طرز تهیه بیسکوییت جغد با تزیین مارزیپان

 

عکس

 

مرحله چهارم:

سطح ماهیتابه را چرب کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود ، پیتزاهای لقمه ای را داخل ماهیتابه داغ بگذارید و با حرارت ملایم اجازه دهید یک طرف پیتزا طلایی شود سپس برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید.

 

تصویر

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها