haraj logo
جستجو

پنکیک ساده

مواد لازم :
آرد سفید : 1پیمانهنمک : 1/4 ق چشکر : 2 ق غتخم مرغ : 1 عددشیر : 1پبمانهکره : 3 ق غبکینگ پودر : 1 ق چ

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و درود خدمت همه ی دوستان عزیزم و هاراجی های با سلیقه و هنرمند

امیدوارم حالتون خوب باشه و حسابی سرحال و قبراق باشید.

امروز در خدمت شما هستم با دستور غذاییه پنکیک ساده. پنکیکی که فقط با شیر و ارد درست می شود. اصلا پنکیک چیست؟ پنکیک نوعی کیک ساده و نازک است که بسیار لذیذ و خوشمزه است و در مدت زمان اندکی می توان ان را تهیه کرد. پنکیک دارای بافتی نرم و لطیف است و می توان ان را داخل تابه ای چرب، سرخ کرد و سرو نمود. این پنکیک نیاز به همزن ندارد و دستتان خسته نمی شود و یا حتی صدای همزن برقی کودکانتان را اذیت نمی کند. به تنها چیزی که نیاز دارید یک عدد چنگال و کاسه و تابه برای پخت پنکیک است. شما این پنکیک را درست کنید و وقتی قلق کار دستتان امد می توانید با توجه به خلاقیت و سلیقه خود به پنکیک میوه و یا شکلات اضافه کنید و پنکیک شکم پر درست کنید و لذت ببرید.

با من همراه باشید تا این پنکیک پایه را درست کنیم.


در ابتدا ارد سفید و بکینگ پودر و نمک را دو بار الک کنید و بعد به ان شکر را اضافه کنید و کمی مخلوط کنید. اگر می خواهید پنکیک را برای صبحانه اماده کنید می توانید مواد خشک پنکیک را از شب گذشته با هم مخلوط کنید و اماده داشته باشید. حالا ظرف نسبتا بزرگ و گودی بردارید و تخم مرغ بزرگی را داخل ان بشکنید و به کمک چنگال ان را کمی بزنید تا تخم مرغ از حالت لختی بیرون بیاید. حالا شیر را به ان اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا با هم ترکیب شوند. 

کره را داخل روغن داغ کن میریزیم و می گذاریم روی شعله گاز تا اب شود مراقب باشید که کره نسوزد. حالا کره اب شده را به تخم مرغ ها اضافه می کنیم و تند تند هم می زنیم تا بخاطر داغی کره تخم مرغ ها نبندد. حالا این مواد مایع را روی مواد خشک بریزید و با همزن مفتولی تند تند هم می زنیم ارد پخش شود در مایه پن کیک. البته زیاد هم مواد را با هم هم نزنید زیرا موجب سفت شدن بافت پنکیک ها می شود.

پنکیک ساده

پنکیک ساده


حالا تابه بزرگی بر می داریم و کف ان را به کمک برس مخصوص اشپزی چرب می کنیم. ان را روی بزرگ ترین شعله گاز قرار داده و فرصت می دهیم تا تابه داغ شود. حالا به اندازه یک ملاقه کوچک از مواد برداشته و داخل تابه میریزیم. پنکیک خود به خودی پخش می شود و مانند بشقاب گرد می شود. این کار را ادامه دهید تا کف تابه پر شود البته این را بدانید که باید بین هر پنکیک با دیگری باید حدود چهار الی پنج سانت فاصله باشد تا هنگام پخت به هم نچسبند و به راحتی برداشت شوند. وقتی سطح روی پنکیک ها شروع به حباب زدن های ریز کرد یعنی ان طرف پنکیک پخته است. حالا به کمک کفگیری پنکیک ها را برگردانید و زمان دهید تا این طرفش هم پخته شود و رنگش قهوه ای روشن شود.


اگر از تابه بزرگی استفاده می کنید اندازه و سایز پنکیک شما متغیر است و با هم فرق دارد اگر می خواهید سایز تمام پنکیک هایتان با هم یکسان باشد بهتر است از تابه کوچک استفاده کنید و دانه دانه پنکیک ها را بپزید بدین گونه شما پنکیک هایی یک اندازه دارید. این نکته را نیز در نظر دشته باشید که اگر می خواهید پنکیک مغزدار درست کنید وقتی روی پنکیکتان حباب می زند شکلات و یا انواع میوه های خورد شده را روی ان بریزید و بعد یک ملاقه دیگر مواد پنکیک روی ان بریزید و بعد حدود یک الی دو دقیقه به ان زمان دهید تا مایه روی ان نیز بپزد و روی ان گرفته شود.

پنکیک ساده


وقتی پنکیک های پخته شده را از تابه خارج می کنید همان موقع بلافاصله مقداری کره روی ان ها بمالید تا رویش براق شود و بافتش نرم بماند. شما عزیزان می توانید پنکیک ها را روی هم بچینید و بعد رویش عسل و یا مربا و یا شیره انگور بریزید و با میوه تزیینش کنید.

پنکیک ساده

آخرین آموزش ها
برترین ها