haraj logo
جستجو

کیک بستنی ساده

مواد لازم :
وانیل : 1/4 قاشق چایخوریبکینگ پودر : 2 قاشق غذاخوریشیر : 1 لیوانشکر : 1 استکانروغن مایع : 1 استکانتخم مرغ : 3 عددآرد : 3 لیوانخامه : 200 گرمبستنی با طعم دلخواه : 200 گرم

به نام خدا...سلام به هاراجی های خوش زبون ... و دلسوز ...


ابتدا فر را روشن کرده و با دمای 175 درجه سانتی گراد تنظیم کنید باید کیک را آماده کنیم درون ظرف مناسبی آرد الک شده ، بکینگ پودر ، وانیل ، را مخلوط کرده چند بار الک کنید تا هم ناخالصی نداشته باشد و هم مواد با هم خوب مخلوط می شوند بعد شیر و روغن و شکر را اضافه کرده و خوب با هم زن هم میزنیم سپس تخم مرغ ها را درون ظرف مناسبی هم زده بعد به مواد ترکیبی اضافه و هم می زنیم بعد مایه درست شده را درون دو قالب هم اندازه استوانه ای شکل کم عمق که با روغن چرب شده ریخته درون فر گذاشته بعد از 15 دقیقه کیک ها پخته می شوند بعد اندکی صبر کنید تا کاملا خنک شوند.

 

حال درون یکی از قالب ها کاغذ روغنی پهن کرده و یکی از کیک های آماده شده را گذاشته بعد بستنی را روی کیک با قاشق می ریزیم و روی تمام سطح کیک پخش می کنیم.

 کیک بستنی


بعد کیک بعدی را روی بستنی گذاشته و فشار داده بعد به مدت 3 الی 4 ساعت درون فریزر می گذاریم تا کاملا یخ ببندد بعد درون بشقابی برعکس کرده.

 کیک بستنی


بعد با خامه و شیرینی جات دلخواه تزیین و بعد به مدت 2 ساعت دیگر در فریزر بگذارید تا خوب خودش را بگیرد بعد در برش زده و در ظرف سرو گذاشته و میل کنید.

 نوش ... جان ...

کیک بستنی

آخرین آموزش ها
برترین ها