haraj logo
جستجو

کیک بستنی ساده

کیک بستنی ساده یکی از انواع کیک بستنیه که خیلی راحت آماده میشه و طعم بی نظیری داره. توی این دستور شما میتونین هر مقداری که دوست دارین مواد اولیه رو کم یا زیاد کنین. میتونین از انواع کیک ها و بستنی ها استفاده کنین. هیچ محدودیتی توی طعم و اندازه مواد اولیه این کیک بستنی وجود نداره. البته ما توی این دستور از کیک وانیلی به همراه بستنی وانیلی با تکه های کوکی شکلاتی استفاده کردیم که خیلی خوشمزست.

مواد لازم :
کیک ساده یا شکلاتیبستنی با طعم دلخواهخامه یا باتر کریم برای تزیین

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۲۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس کیک بستنی ساده مراحل

راستی ما این کیک بستنی رو به روش کاملا آسون و ساده درست کردیم تا وقت زیادی رو از شما نگیره. دقیقا مخصوص وقت هایی که دلتون یه کیک بستنی فوری میخواد. اما در تهیه این کیک بستنی میشه از انواع تزیینات جذاب کیک استفاده کرد و اون رو به یه کیک بستنی مجلسی خوشگل و هیجان انگیز تبدیل کرد. امیدواریم که طرز تهیه کیک بستنی ساده برای شما عزیزان مفید واقع بشه.

 

طرز تهیه کیک بستنی ساده

 

مرحله اول:

ابتدا دو لایه کیک با طعم دلخواه بپزید. میتوانید از کیک وانیلی ساده استفاده کنید یا کیک شکلاتی یا حتی انواع طعم های ترکیبی کیک. تنها نکته مهم در این مرحله این است که هر دو لایه کیک باید ابعادی یکسان داشته باشند. اجازه دهید کیک ها به طور کامل خنک شوند.

 

عکس کیک بستنی ساده مراحل

 

مرحله دوم:

کف قالب کیک، کاغذ روغنی پهن کنید. یک لایه کیک را درون قالب و روی آن قرار دهید. کاغذ روغنی مانع از چسبیدن کیک به قالب خواهد شد.

 

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه کیک بستنی ساده باید بستنی نرم شده را به کمک قاشق روی کیک پخش کنید. قاشق کوچک باعث می شود راحت تر این کار را انجام دهید. به آرامی بستنی را در تمام سطح کیک قرار دهید.

 

تصویر کیک بستنی ساده مراحل

 

عکس کیک بستنی ساده مراحل

 

مرحله چهارم:

وقتی سطح کیک به طور کامل با بستنی پوشانده شد، لایه دوم کیک را روی بستنی و در قالب قرار دهید و محکم آن را فشار دهید. قالب کیک را به مدت حداقل 3 الی 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ ببندد.

کیک میوه لایه ای

 

عکس کیک بستنی ساده مراحل

 

مرحله پنجم:

وقتی کیک به طور کامل منجمد شد، آن را از فریزر خارج کنید. به کمک یک چاقو لبه های کیک بستنی ساده را از قالب جدا کرده و آن را در یک بشقاب برگردانید. حالا با احتیاط کاغذ روغنی را از کیک جدا کنید.

 

تصویر کیک بستنی ساده مراحل

 

مرحله ششم:

باتر کریم و خامه فرم گرفته هر دو گزینه های خوبی برای تزیین کیک بستنی هستند. باتر کریم بعد از فریز شدن کمی سفت خواهد شد. اما خامه فرم گرفته هم چنان نرم باقی می ماند. به انتخاب خودتان تزیین کیک را انجام دهید. در کناره های کیک کمی خامه یا باتر کریم قرار داده و به کمک یک چاقو یا کاردک آن را در لبه های کیک پخش کنید.

 

تصویر کیک بستنی ساده مراحل

 

مرحله هفتم:

پس از پخش کردن خامه روی کیک، تزیینات دلخواه دیگری به آن اضافه کنید. حالا به مدت یک الی دو ساعت دیگر آن را در فریزر قرار دهید.

 

تصویر کیک بستنی ساده مراحل

 

مرحله آخر:

برای سرو و برش کیک بستنی ساده باید از یک چاقوی تیز کمک بگیرید. چاقو را قبل از استفاده در آب گرم قرار دهید و سپس کیک را برش داده و سرو کنید. نوش جان.

 

تصویر کیک بستنی ساده مراحل

 

نکات کلیدی تهیه کیک بستنی ساده

دستور تهیه این کیک بستنی ساده و خوشمزه از سایت shop.mybluprint ترجمه شده است.

در تهیه این کیک قالب کیک به قطر حدودا 22 سانتی متری می تواند انتخاب خوبی باشد.

برای تهیه کیک بستنی ساده بدون فر میتوانید از روش های تهیه کیک بدون فر کمک بگیرید.

آخرین آموزش ها
برترین ها