haraj logo
جستجو

پیتزا ساده خانگی بدون فر

مواد لازم :
سوسیس پیرونی : 70 گرمسس مارینارا : 1 پیمانهپنیر موزارلا : 80 گرمزیتون : 60 گرمنان ترتیلا : 2 عدد

به نام خدا

سلام به هاراجی های مهربان ... و دلسوز ...

هم وطنان عزیز این روزا متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا برای مقابله و مبارزه ملی با آن از ما خواسته شده تا در خانه بمانیم تا زنجیره انتقال ویروس کرونا به یاری و مدد الهی قطع بشه ...

شاید از این که مدت فاصله گیری اجتماعی برای برخی از ماها کمی دشوار و سخت باشه و از این که عزیزانمان را دیر به دیر ببینیم ناراحت باشیم و برای این که در خانه بمانیم حوصله مان خودمان و مخصوصا کودکان دلبندمان سر نرود و بخواهیم تنوعی به زندگی خانوادمان بدهیم خوب است که پیتزا ساده و خانگی که بدون فر و با کم ترین امکانات و مواد اولیه ساده و دلخواه را درست کنیم تا هم از خوردن پیتزای خانگی ساده بدون فر در کنار اعضای خانواده لذت ببریم و هم این روز های سخت را سپری کنیم.

پیتزای ساده خانگی که قصد دارم امروز برای تان بگویم مواد اولیه ای که من به کار بردم همه از قبل در خانه بود و نیازی به بیرون رفتن و خریدن مواد نداشت اگر احیانا ماده ای را شما در خانه نداشتید می توانید جای گزینی که در منزل دارید و ترکیب آن با سایر مواد مشکل هضم غذایی نداشت را به کار ببرید برای مثل اول از همه من همه موادی را که برای تهیه پیتزا خانگی بدون فر استفاده کردم را با جایگزین مناسبی را هم ذکر کردم امیدوار مطالب برای شما دوستان گلم مفید بوده باشه ...☺

نان تورتیلا: نانی هست که حلقه ای است و می توان به جای آن از نان لواش و یا هر نانی که ضخامت چندانی نداشته تا زود درون تابه سرخ شود را جایگزین کرد.

سس مارینارا: سسی که بیشتر در فروشگاه های معتبر مواد غذایی یافت می شود و البته به صورت خانگی هم که سالم تر و خوشمزه تر است را می توان در منزل درست کرد ولی می توان به جای آن از سس گوجه فرنگی ساده و یا هر نوع سس پیتزایی که در دسترس تان بود استفاده کنید.

سوسیس پیرونی: یکی از مواد دلخواه پیتزا خانگی من هست که شما می توانید به جای آن گوشت مرغ را با مقداری با آب و نمک و پیاز و فلفل و ادویه های دلخواه بپزید سپس آن را ریش ریش کرده و به جای سوسیس پیرونی استفاده کنید.


 ابتدا همه مواد اولیه در دسترس و دلخواه برای پیتزا خانگی را آماده کرده و هر کدام را در داخل ظرف و یا کاسه دلخواهی می ریزیم و تابه نچسبی را نیز بر داشته و کمی با روغن مایع چرب می کنیم.

 مرحله دوم تهیه پیتزا خانگی بدون فر:

حال در داخل تابه نان تورتیلا را قرار می دهیم و با قاشق غذا خوری مقداری از سس مارینارا و یا سس دلخواه خودر را روی نصف نان مانند تصویر زیر می ریزیم و پخش می کنیم و تابه را روی حرارت گذاشته و دمای آن را روی متوسط پایین تنظیم می کنیم.


 بعد مقداری پنیر موزارلا و یا پنیر پیتزا را روی سس ریخته و بعد مواد دلخواه پیتزا را اضافه می کنیم که من در این جا بعد از پنیر موزارلا زیتون های خرد شده را به همراه سوسیس پیرونی اضافه کرده و روی مواد ریختم.

پیتزا خانگی بدون فر

 مرحله چهارم تهیه پیتزا خانگی بدون فر:

حال وقتی که اضافه کردن مواد تمام شد طرف دوم نان را روی مواد می خوابانیم و بعد از 4 الی 5 دقیقه که طرف اول نان کمی سرخ و برشته شد بر می گردانیم و کمی صبر می کنیم تا طرف دوم نان هم برشته شود سپس حرارت را خاموش می کنیم و درب تابه را گذاشته تا نان خشک نشود و اندک زمانی صبر کرده تا از حرارت تابه کاسته شود سپس پیتزای خانگی خوشمزه را از درون تابه به داخل ظرف سرو انتقال می دهیم و در اندازه های دلخواه برش می زنیم.

حال پیتزا خانگی و بدون فر که با نان معمولی آماده شد می توانید به عنوان وعده غذایی اصلی در کنار خانواده محترم میل کرده و لذت ببرید.

چند نکته:

دقت کنید عزیزان ماده ای که نمی شود جای گزینی برای آن در نظر گرفت به نظر من پنیر موزارلا و یا پنیر پیتزا است که بافت و طعم خوبی به پیتزای خانگی شما می دهد. حرارت شعله را روی متوسط پایین تنظیم کنید.

پیتزا خانگی بدون فر

آخرین آموزش ها
برترین ها