haraj logo
جستجو

فرنچ تست ساده

حتما شما هم بر این باور هستید که صبحانه وعده غذایی مهمی به شمار می رود. فرنچ تست یا تست فرانسوی را می توانید در وعده های صبحانه به همراه عسل و یا انواع مربا سرو کنید. بعلاوه، سرو تست فرانسوی تنها در عرض چند دقیقه انجام می شود. این موضوع باعث میشود فرنچ تست، برای یک صبحانه با عجله در یک روز کاری شلوغ، وعده دلپذیری باشد. پخت این تست مثل پنکیک داخل تابه انجام میگیرد. در این پست طرز تهیه فرنچ تست ساده را طی پنج مرحله ساده آموزش می دهیم. هرچند شما می توانید انواع تست فرانسوی از جمله فرنچ تست گردویی، تست کرم بروله و… تهیه و سرو کنید.

مواد لازم :
تخم مرغ 3 عددشیر 1/2 پیمانهشکر(پودر قند) 1/8 تا 1/4 پیمانهوانیل 1/2 قاشق چایخورینان تست 6 اسلایسعسل برای سرودارچین 1/4 قاشق چایخورینان تست یا باگت 6 اسلایس

مدت زمان پخت : ۱۰ دقیقه

زمان کل : ۱۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

ارزش غذایی: 1656 Calories

عکس

 

طرز تهیه فرنچ تست ساده

 

مرحله اول

ابتدا تخم مرغ ها را در ظرفی بریزید. آن ها را خوب هم بزنید. برای این کار همزن دستی نیز کفایت میکند. سپس شیر را به تخم مرغ ها اضافه کنید. آنقدر هم بزنید تا رنگ مخلوط، کرم رنگ شود.

 

تصویر مخلوط تخم مرغ ها وشیر

 

مرحله دوم

شکر، وانیل و دارچین را به مخلوط اضافه کنید. سپس مواد را خوب هم بزنید. تا جایی که مخلوط یکدست و یکنواختی به دست آید و شکر یا دارچین در هیچ قسمتی حل نشده نمانده باشد.

 

تصویر اضافه کردن دارچین و شکر و وانیل

 

مرحله سوم

مخلوط به دست آمده را در ظرفی بزرگ اما کم عمق بریزید. نان تست ها را تک تک داخل مخلوط بگذارید. عمق مخلوط نباید به قدری باشد که نان تست ها در آن غرق شوند. تنها باید یک طرف تست ها در تماس با مخلوط باشند. همچنین تست ها نباید به مدت طولانی در ظرف مخلوط بمانند. چون این کار باعث وا رفتن و شل شدن تست ها میشود. کافیست هر طرف تست ها به مدت 30 ثانیه در ظرف مخلوط باشند.

 

تصویر آغشته کردن تست ها به مایع مخلوط

 

مرحله چهارم

تست های آغشته به مخلوط شکرو تخم مرغ و را در ظرفی قرار دهید. اجازه دهید برای چند دقیقه استراحت کنند. یک تابه تفلون بزرگ را روی حرارت ملایم قرار دهید. نچسب بودن تابه در پخت تست فرانسوی بسیار مهم است. اگر حرارت خیلی کم باشد، فرنچ تست شما بیش از حد شل میشود. اجازه دهید تابه خوب داغ شود. وقتی تابه خوب داغ شد، تست ها را به تابه منتقل کنید.

طرز تهیه کوفته هویج

 

عکس پختن نان تست ها

 

مرحله پنجم

اجازه دهید هر طرف تست ها به مدت دو الی سه دقیقه بپزد و طلایی شود. فرنچ تست شما آماده است. میتوانید آن را برش زده، همراه مقداری پودر قند و میوه های مختلف سرو کنید. غالباً تست فرانسوی را با عسل و یا تخم مرغ و سوسیس نیز سرو میکنند. برخی این تست ها را داغ و برخی دیگر آن ها را سرد ترجیح می دهند. بسته به سلیقه خودتان، می توانید وعده های بسیار متنوعی با این تست ها تجربه کنید.

 

تصویر تست فرانسوی با بلوبری

 

 

نگهداری تست فرانسوی

فرنچ تست اضافی را میتوانید برای استفاده های بعدی فریز کنید. برای این کار اول صبر کنید کاملا خنک شوند. سپس روی یک سینی کاغذ روغنی بکشید و تست ها را روی آن بچینید. سینی را نیم ساعت در فریزر قرار دهید تا تست ها کاملا سرد شوند. سپس آنها را در یک کیسه زیپ دار بگذارید. بین تست های یخ زده کاغذ روغنی بگذارید. برای گرم کردن، میتوانید فرنچ تست را یک دقیقه در مایکروفر قرار دهید. اما اگر میخواهید ترد شود بهتر است از توستر استفاده کنید.

 

نکات کلیدی تهیه فرنچ تست:

در تهیه این تست ها، میتواند از هر نوع شکری استفاده کنید. ما برای یکدست تر شدن مخلوط، پودر قند را پیشنهاد می دهیم. اگر از شکر قهوه ای استفاده میکنید، باید مقدار بیشتری شکر داخل مخلوط بریزید. چون شیرینی شکر قهوه ای از شکر سفید کم تر است.

همزمان تعداد زیادی نان تست را داخل تابه قرار ندهید. این کار در روند پخت آن ها اخلال ایجاد میکند. پیشنهاد می شود حداکثر دو نان تست را با هم داخل تابه قرار دهید. 

نوش جان.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها