haraj logo
جستجو

کوکی ساده

کوکی ساده یا بیسکوییت ساده خانگی یکی از جذاب ترین شیرینی هایی است که میتوان در منزل تهیه کرد. همان طور که میدانید کوکی ها نوعی شیرینی خشک هستند که بافتی مابین شیرینی نارگیلی و بیسکوییت دارند. در برخی از انواع کوکی بافت تردتر و در برخی دیگر نرم تر است. بیسکوییت ساده و خوشمزه ای که قصد داریم از آن در ادامه صحبت کنیم، یک نوع کوکی ساده و شیک است که میتوانید به دلخواه آن را تزیین کرده و با کمک کاتر های فانتزی کوکی عروسکی تهیه کنید.

مواد لازم :
آرد شیرینی پزی 4 پیمانهبیکینگ پودر 1 قاشق چایخورینمک 1/2 قاشق چایخوریکره 230 گرمشکر 1 پیمانهتخم مرغ بزرگ 1 عددشیر 1/4 پیمانهوانیل 1 و 1/2 قاشق چایخوریشیر کمی برای پاشیدن روی کوکی ها

مدت زمان آماده سازی : ۳۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

برای : ۵ نفر

تصویر کوکی ساده

این آموزش در واقع در مورد کوکی ساده وانیلی است و کمی با کوکی ساده شکری تفاوت دارد. اما در هر دوی این کوکی ها از شکر برای تزیین استفاده می شود. این کوکی یا بیسکوییت ساده در فر تهیه می شود و یک میان وعده یا عصرانه ی دل انگیز وانیلی را می سازد. همین طور پذیرایی از مهمانان با کوکی ساده ی دست پخت خودتان لطف دیگری دارد. این کوکی ساده و خوشمزه را تهیه کنید و نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

طرز تهیه کوکی ساده

 

مرحله اول:

تمام مواد اولیه را برای تهیه کوکی ساده آماده کنید و بیرون از یخچال قرار دهید تا به دمای اتاق برسند. فر را روشن کنید تا در دمای 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتی گراد گرم شود.

 

عکس کوکی ساده مرحله اول

 

مرحله دوم:

ابتدا کره و شکر را در غذاساز بریزید و یا با هم زن برقی بهم بزنید تا حالتی خامه ای پیدا کنند. سپس تخم مرغ، شیر و وانیل را اضافه کنید و چند دقیقه بهم بزنید تا مطمئن شوید که تمام مواد به خوبی ترکیب شده اند.

 

عکس کوکی ساده مرحله دوم

 

مرحله سوم:

یک کاسه ی دیگر بردارید و در آن بیکینگ پودر و آرد را با هم الک کنید. آرد و بیکینگ پودر را به مخلوط کره اضافه کنید و با دور کند همزن یا مخلوط کن بهم بزنید. (سرعت بالای همزن آرد را پخش خواهد کرد.) چند دقیقه به هم زدن ادامه دهید در حدی که مواد کاملا مخلوط شوند. زیاد هم زدن خمیر کوکی، بیسکوییت ها را سفت خواهد کرد.

 

تصویر کوکی ساده مرحله سوم

 

طرز تهیه کرم بروله کدو حلوایی

مرحله چهارم:

خمیر را از کاسه خارج کنید. روی سطح کار آرد بپاشید و با دست خمیر را ورز دهید. خمیر را به شکل یک دایره ی نازک تخت کنید. یک کیسه ی پلاستیکی پهن کنید. خمیر را در آن قرار داده و به مدت حداقل 30 دقیقه یا تمام شب در فریزر قرار دهید.

 

عکس کوکی ساده مرحله چهارم

 

مرحله پنجم:

خمیر را از فریزر خارج کرده و کیسه ی پلاستیکی را از آن جدا کنید. روی سطح کار را آرد بپاشید و وردنه را به آرد آغشته کنید تا خمیر به آن ها نچسبد. سپس خمیر را با وردنه صاف کنید تا ضخامت آن کم و در تمام سطح خمیر یکسان شود.

 

عکس کوکی ساده مرحله پنجم

 

مرحله ششم:

وقتی خمیر به ضخامت مناسب رسید، به کمک کاتر کوکی خمیر را برش دهید. کوکی ها را روی کاغذ روغنی درون سینی فر قرار دهید. بین هر کوکی 5 سانتی متر فاصله بگذارید تا بهم نچسبند.

 

تصویر کوکی ساده مرحله ششم

 

مرحله آخر:

به کمک یک براش روی کوکی ها شیر بمالید و سپس کمی شکر روی آن ها بپاشید. کوکی ساده را به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر بگذارید تا طلایی رنگ شود. نوش جان.

 

تصویر کوکی ساده مرحله هفتم

 

نکات کلیدی تهیه کوکی ساده

دستور کوکی ساده از سایت thespruceeats ترجمه شده است.

پس از پخت بیسکوییت ها بسیار ترد و شکننده هستند. باید اجازه دهید بیسکوییت ها به مدت 3 5 ساعت در سینی بمانند تا خنک شوند، سپس به ظرف اصلی انتقال دهید.

 کوکی ساده برای مدت چند ماه هم به راحتی قابل مصرف میباشند.

به دلیل تفاوت دمای هر فر پیشنهاد می شود در زمان پخت بیسکوییت جلوی در فر بنشینید و بیسکوییت ها را زیر نظر بگیرید. دقت کنید که زیر بیسکوییت ها قهوه ای نشود.

آخرین آموزش ها
برترین ها