haraj logo
جستجو

شیرینی ساده قهوه

  

مواد لازم :
کره  نصف لیوانشکر قهوه ای  1 و 1/2 لیوانتخم مرغ  2 عددپودر قهوه آماده  2 قاشقوانیل  نصف قاشق چایخوری   آرد  2 لیوانبیکینگ پودر 1 قاشق چایخوریدارچین نصف قاشق چایخورینمک 1/4 قاشق چایخوری

مدت زمان آماده سازی : ۷۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

عکس

کوکی ساده قهوه

  

طرز تهیه: کره و شکر را کاملا با هم مخلوط کنید. یک ظرف بردارید و تخم مرغ ها را درون آن بشکنید و وانیل و قهوه را به آن اضافه کنید. مخلوط را آنقدر خوب بهم بزنید تا کمی پف کند.

 

در ظرفی دیگر آرد، وانیل، بکینگ پودر، دارچین و نمک را باهم مخلوط کنید. مخلوط تخم مرغ را به کره و شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید، سپس مواد آردی را آرام آرام اضافه کنید و تا حدی که مواد شیرینی خمیری و یکدست شوند هم بزنید. دقت کنید که هم زدن بیش از حد باعث می شود خمیر شل شود.

 

1 ساعت روی خمیر شیرینی را بپوشانید و در مکانی قرار دهید. در  فاصله یک ربع آخر، فر را تا دمای 175 درجه سانتی گراد گرم کنید و روی سینی کاغذ روغنی قرار دهید.

 

خمیر را روی تخته آشپزی پهن کنید. بهتر است قطر خمیر 1 سانتی متر باشد. حالا با استفاده از یک قالب گرد، کوکی ها را ببرید و روی کاغذ شیرینی قرار دهید. شیرینی ها را به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر قرار دهید تا کناره های آنها کمی طلایی رنگ شود.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها