haraj logo
جستجو

قلیه میگو

مواد لازم :
میگو : 400 گرمسیر : 4 حبهپیاز : 2 عددتمبر هندی : 1 پیمانهرب گوجه : 2 قاشق غداخورینمک فلفل و زردچوبه : مقدار لازمروغن مایع : مقدار کافیشنبلیله : 50 گرمگشنیز : 250 گرماب : به مقدار لازم

از جمله غذاهای بومی کشورمان که متعلق به مردم جنوب کشور ( بوشهر و ابادان) و از غذاهای محلی جنوبی است و جزو غذاهای دریایی و بسیار مفید و سالم وحاوی ویتامین و پروتین است ، قلیه میگو می باشد.چند نکته در پخت این خورشت وجو دارد از جمله انها اینکه از بین بردن بوی میگو با استفاده از سیر و پیاز و با استفاده از سبزبهای معطر در غذا میسرمی باشد.میگو را در 5 دقیقه اخر اماده شدن مواد غذا به خورشت اضافه می کنیم چون اگر میگو به مدت زیاد داخل خورشت بجوشد سفت می شود. در صورت تمایل می توان بجای تمبر هندد از رب انار ترش در خورشت استفاده کرد که اختیاری است.اکنون طرز تهیه قلیه میگو را را که دارای میگو و سبزیهای معطر و پیاز و تمبر هندی و ... است را برایتان می نویسم.


ابتدا سراغ یکی از طعم دهنده های خورشت  قلیه میگو یعنی سبزی می رویم و 250 گرم گشنیز و 50 گرم شنبلیله را با اب خوب می شوریم و سپس انها را ابکش می کنیم تا کاملا اب خود را از دست بدهند و اجازه می دهیم تا اب سبزی گرفته شود.سپس روی تخته اشپزخانه با ساطور سبزیها را خیلی ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم تا بعدا استفاده کنیم. 

قلیه میگو


سپس در این مرحله 1 عدد پیاز را با اب می شوریم و پوست ان را با چاقو می کنیم و با چاقو ان را به صورت ریز و نگینی ان را خرد می کنیم وسپس داخل یک ماهی تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گداریم و زیر گاز را روشن می کنیم و وقتی روغن داغ شد پیازها را در روغن تفت می دهیم تا سبک شود. سپس 4 حبه سیر را می شوریم و پوست می کنیم و با سیر خرد کن سیر را له می کنیم و داخل تابه حاوی پیاز داغها می ریزیم و سیر له شده را با زردچوبه داخل تابه تفت می دهیم تا بوی سیر بلند شود.


سپس در این مرحله سبزیهای خرد شده مرحله اول را همراه با نمک و فلفل به تابه پیاز داغ و سیر داغ اضافه می کنیم و داخل تابه تفت می دهیم تا رنگش کمی تیره شود اما سبزی را زیاد تفت نمی دهیم تا تلخ نشود.


سپس در این مرحله سراغ تمبر هندی می رویم و 1 پیمانه تمبر هندی را داخل یک کاسه می ریزیم و 1 پیمانه اب گرم به کاسه اضافه می کنیم و 2 ساعت منتظر می شویم تا تمبر هندی در اب حل شود. تمبر هندی را با دست ماساژ می دهیم تا هسته ان جدا شود و له شود.سپس برای جدا کردن هسته های تمبر هندی ان را از صافی رد می کنیم و تمبر هندی صاف شده را به خورشت اضافه می کنیم و 2 قاشق رب گوجه فرنگی را نیز داخل قابلمه در خورشت قلیه  می ریزیم.سپس 2 لیوان اب داخل قابلمه می ریزیم و زیر گاز را زیاد می کنیم و پس از جوش امدن اب خورشت زیر گاز را کم می کنیم و در قابلمه را می بندیم و سراغ سرخ کردن میگو ها می رویم.

قلیه میگو


سپس در این مرحله 1 عدد پیاز دیگر را با چاقو پوست می کنیم و نگینی و ریز ان را خرد می کنیم و در تابه داخل روغن تفت می دهیم  تا سبک و طلایی شود و سپس میگوها را با اب می شوریم و انها را پاک می کنیم و میگوها ی پاک شده را داخل تابه در روغن و با پیاز داغها تفت می دهیم تا بوی میگو کم شودسپس کمی نمک و فلفل و زردچوبه به میگوهای در حال تفت اضافه می کنیم.


سپس در این مرحله وقتی اب مایه قلیه میگو کم شدو داخل قابلمه چند جوش خورد و در 5 دقیقه اخر میگوهای تفت داده شده در روغن و پیاز را به قابلمه خورشت قلیه میگو اضافه می کنیم . بعد ار 5 دقیقه از اضافه کردن میگو ها وقتی خورشت جا افتاد قلیه میگوی ما اماده است. ان را در ظرف مناسب می ریزیم و برای ناهار با برنج و همراه سبزی خوردن و سالاد شیرازی  ان را میل می کنیم. نوش جان.

قلیه میگو

آخرین آموزش ها
برترین ها