haraj logo
جستجو

میگو با سیر میگو سیر غذای دریایی دستورآشپزی دستور پخت میگو

میگو با سیر

مواد لازم :
روغن زیتون 1/2 1 قاشق غذاخوریمیگو 450 گرمنمک به مقدار لازمسیر 6 حبهفلفل قرمز 1/4 قاشق چای خوریآب لیمو 3 قاشق غذاخوریآب نمک 1 قاشق غذاخوریکره سرد 3 قاشق چای خوریجعفری خرد شده 1/3 پیمانهآب به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

برای : ۴ نفر

ارزش غذایی: 196 Calories

تصویر

 

میگو از جمله غذاهای دریایی است که دارای خواص فراوانی می باشد. اگر به دنبال یک روش جدید برای پخت میگو هستید حتما میگو با سیر را امتحان کنید. استفاده از روغن زیتون و مصرف نمک به مقدار کم باعث می‌شود میگو با سیر نسبت به دیگر روش‌های پخت میگو سالم‌تر باشد و خاصیت بیشتری داشته باشد.

 

طرز تهیه: روغن زیتون را در تابه بزرگی بریزید و بر روی حرارت زیاد قرار دهید تا به نقطه دود برسد. میگوهای پاک شده و خرد شده را درون تابه قرار داده و به مدت 1 دقیقه بپزید. میگو ها را هم نزیند.

 

مقداری نمک اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه هم بزنید تا میگوها به رنگ صورتی در بیایند.

 

سپس سیر و فلفل را اضافه کنید و پخت و هم زدن را به مدت 1 دقیقه ادامه دهید. آب نمک، آب لیمو، نیمی از کره و نیمی از جعفری ها را به مواد داخل تابه اضافه کنید.

 

پخت را ادامه دهید تا کره ذوب شود. سپس حرارت را کم کرده و باقی کره را به آن اضافه نمایید. به مدت 2 تا 3 دقیقه مواد را هم بزنید تا کره آب شود و به سس سفت تبدیل شده و رنگ میگوها صورتی تیره شوند.

 

میگوها را خارج کرده و در کاسه بریزید.

 

پخت سس کره را 2 دقیقه ادامه دهید. مقدار کمی نمک اضافه کنید. اگر سس سفت بود 1 قاشق چای خوری آب اضافه کنید.  

 

در زمان سرو، سس را بر روی میگوها ریخته و از جعفری برای تزیین استفاده کنید.

تست گوشت چرخ کرده

 

آخرین آموزش ها
برترین ها