haraj logo
جستجو

پیراشکی نعلی

مواد لازم :
آرد : 2 پیمانهماست : نصف پیمانهروغن : نصف پیمانهبکینگ پودر : نصف قاشق چایخورینمک و زردچوبه : نصف به میزان لازمگوشت چرخ کرده : 100 گرمسیب زمینی : 1 عددپیاز : 1 عددفلفل دلمه ای : 1 عددخیارشور : 150 گرمگوجه فرنگی : 1 عددپنیر پیتزا : 100 گرمرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوریپودر فلفل سیاه : به میزان دلخواهروغن مایع : 1 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوریکنجد : به میزان لازمزرده تخم مرغ : 1 عدد


ماست و 1/4 پیمانه روغن را در ظرفی می ریزیم. آرد و بکینگ پودر و نمک را در هم مخلوط می کنیم و به مخلوط ماست می افزاییم و هم می زنیم. خمیر باید در شرایطی باشد که به دست نچسبد. اگر چسبید آرد را بیشتر اضافه می کنیم.

خمیر را با دست ورز می دهیم و روی ظرف آن یک دستمال می اندازیم تا یک ساعت در دمای آشپزخانه بماند. این کار باعث حجیم شدن خمیر می شود. 

 پیراشکی نعلی


سیب زمینی و پیاز و فلفل دلمه ای و خیار شور و گوجه فرنگی را مکعب کوچک خرد می کنیم. این مواد را در هم مخلوط می کنیم و گوشت چرخ کرده و پودر فلفل سیاه و زردچوبه و نمک را به مواد اضافه کرده هم می زنیم. در آخر رب گوجه فرنگی و پنیر پیتزای خرد شده را به مواد می افزاییم و ماده میانی خمیر آماده میشود. 

مرحله سوم تهیه پیراشکی نعلی:

فر را روشن می کنیم و روی دمای 180 درجه تنظیم می کنیم.

خمیر را به دو قسمت تقسیم می کنیم. یک قسمت از خمیر را روی سطح صافی قرار می دهیم و با وردنه پهن می کنیم. ضخامت خمیر باید حدود نیم سانت باشد. خمیر پهن شده را مثل درجه بندی دایره به شش قسمت تقسیم می کنیم.

 


از ماده میانی خمیر روی یک قسمت از خمیر با قاشق می ریزیم. خمیر را به نحوه ای که درشکل مشاهده می کنید، رول می کنیم تا شکل نعل دربیاید. بقیه قسمت های خمیر را نیز به ان شکل درست می کنیم و در سینی فری که با روغن چرب شده می چینیم.

 پیراشکی نعلی

پیراشکی نعلی


زرده تخم مرغ را با  روغن مایع و زعفران دمکرده مخلوط کرده و هم می زنیم. این مواد را روی پیراشکی ها میدهیم و روی آن کمی کنجد می پاشیم. سینی را در فر قرار می دهیم. یک ساعت بعد پیراشکی ما آماده خواهد شد. بعد از پخت حتما کمی منتظر باشید تا سرد شود و سپس آن را از سینی جدا کنید. نوش جانتان

پیراشکی نعلی

پیراشکی نعلی

آخرین آموزش ها
برترین ها