haraj logo
جستجو

شیروان پلو( پلو ارمنی)

مواد لازم :
روغن مایع : مقدار کافیبرنج : 2 لیوانکره : 1 قاشق غذاخوریپودر فلفل قرمز : 1 قاشق غذاخوریرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوریپیاز : 1 عددنمک فلفل : مقدار کافیبادام پوست کنده : 1 فنجاننخود پخته : 1 فنجانمرغ : 300 گرمنعناع خشک : نصف قاشق چایخوری

غذاهای مخلوط ( پلو مخلوط) که به شکل ترکیب برنج با موادی مانند سبزیجات و مرغ و گوشت و لوبیا و باقالی و ...درست می شوند خیلی خوشمزه و پر طرفدار هستند و طرز تهیه نسبتا راحتی دارد و فقط نکته مهم در طبخ انها این است که هنگام ابکش کردن برنج این غذاها ، بایستی برنج را یک مقدار زنده تر برداشت تا در نهایت پلو مخلوط ما شفته نشود و حالت خمیری  به خود نگیرد. غذاهای مخلوط معروف و خوشمزه ایرنی مانند لوبیا پلو - عدس پلو - مرصع پلو -ماش پلو و ... را اکثر ما خورده ایم . اما غذاهای مخلوط فقط شامل غذاهای ایرانی نمی شود بلکه دیگر کشورها نیز چنین غذاهایی دارند و در آن کشورها نیز خورده می شود.

مثلا یکی از غذاهای مخلوط بین المللی و متعلق به کشور ارمنستان که به شکل ترکیب برنج با نخود و رب و بادام است و غذایی با گوشت مرغ ( معمولا بال و یا ران مرغ) است و بسیار خوشمزه و لذیذ است و طرز تهیه راحتی دارد شیروان پلو است. این غذای خوشمزه برای وعده غذایی ناهار و برای کسانیکه عاشق غذاهای مخلوط هستند غذای جدید و گزینه خیلی مناسبی است.

در این مطلب طرز تهیه شیروان پلو ( پلو ارمنی) را که شامل روغن مایع و کره و رب گوجه فرنگی و پیاز وبادام پوست کنده و نخود و مرغ و برنج و پودر فلفل قرمز و نعنا خرد شده است را برایتان می نویسم و امیدوارم این غذای خوشمزه و راحت را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست کنده و ان را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. سپس داخل یک ماهی تابه روغن مایع و 1 قاشق کره می ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیازهای خرد شده را داخل تابه تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود.


سپس 1 قاشق رب گوجه فرنگی را به تابه پیاز اضافه می کنیم و ان را تفت می دهیم تا رنگش باز شود و بوی خامی رب از بین برود.سپس نعنا خرد شده را میریزیم.

 شیروان پلو ( پلو ارمنی)


سپس  300 گرم مرغ را شسته و ابکشی می کنیم .سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و بعد از داغ شدن روغن ، مرغها را در روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود .سپس مقدار کافی نمک و فلفل و 1 قاشق غذاخوری پودر فلفل قرمز را به مرغها اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم تا مرغ مزه دار شود.


سپس 2 پیمانه برنج را که از شب قبل در اب و نمک خیس کرده بودیم را داخل یک قابلمه همراه با اب و نمک و روغن مایع می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و منتظر می شویم برنج 10 دقیقه بجوشد و کمی قد بکشد.سپس ان را ابکش می کنیم.


سپس برنج آبکش شده را داخل تابه رب و پیاز در مراحل می ریزیم و به ان 1 فنجان بادام پوست کنده و 1 فنجان نخود پخته و نمک و فلفل اضافه می کنیم و همه مواد را با هم مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا مزه دار شود.


سپس در این مرحله کف یک قابلمه نچسب را مقداری روغن مایع ریخته و مرغهای سرخ شده در مراحل قبل را کف قابلمه می چینیم و روی ان را از برنج مخلوط  با رب و پیاز و نخود و بادام که در مرحله قبل  تهیه شده می ریزیم و درب قابلمه را بسته و قابلمه را روی گاز قرار می دهیم و دمکنی را گذاشته و برنج را دم می کنیم.

 


سپس در این مرحله وقتی برنج دم کشید و آماده شد قابلمه برنج را در ظرف مناسب بر می گردانیم و آن را چپه می کنیم تا مرغهای سرخ شده روی برنج و برنج در زیر قرار بگیرد.اکنون غذای ما مخلوط ارمنی و خوشمزه ما آماده است. این غذای مخلوط خوشمزه را برای وعده غذایی ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی و ماست و زیتون پرورده و ...میل می کنیم و از خوردنش همراه خانواده لذت می بریم.نوش جان

 

شیروان پلو ( پلو ارمنی)

آخرین آموزش ها
برترین ها