haraj logo
جستجو

کلم پلو شیرازی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 400 گرمبرنج : 4 پیمانهپیاز : 2 عددآرد نخودچی : 2 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار کافیشوید : 100 گرمجعفری : 100 گرمترخون : 50 گرمنمک،فلفل،زردچوبه : مقدار کافیکلم سفید : 700 گرم

از جمله غذاهای مخلوط خوشمزه و لذیذ که متعلق به شیراز است و طرفداران زیادی دارد کلم پلو است که هم با گوشت قل قلی هم با مرغ درست می شود. استفاده از سبزی  در این غذا اختیاری است. برخی افراداز سبزی خشک  در کلم پلو استفاده می کنند. در صورت تمایل در لیست سبزیهای معطر غذا می توانید از پیازچه نیز استفاده کنید.


ابتدا گوشتهای قل قلی را برای غذا آماده می کنیم برای این کاریک عدد پیاز متوسط را شسته و پوست می کنیم. با رنده ریز پیاز را رنده می کنیم و اب پیاز را دور می ریزیم تا گوشت ما وا نرود. حالا پیاز رنده شده را با گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفندی و گوساله قاطی می کنیم. می توان برا ی اینکه گوشت وا نرود کمی آرد نخود چی به پیاز و گوشت اضافه کنید.

حالا نمک و فلفل و کمی زردچوبه به مواد می زنیم و با گوشت پیاز مخلوط می کنیم. گوشت را با یک کیسه فریزر می پوشانیم و در یخچال به مدت نیم ساعت قرار می دهیم تا گوشت استراحت کند. وقتی گوشت استراحت کرد ان را از یخچال در می آوریم و با دست به صورت توپهای کوچک گرد اندازه فندق در می آوریم و در یک تابه که روغن آن داغ شده است همه گوشتها را خوب سرخ می کنیم.

کلم پلو شیرازی


در این مرحله برگ کلم را می شوریم و خشک می کنیم و ان را به صورت خلالی ریز می کنیم.


در این مرحله یک عدد پیاز را به صورت ریز و نگینی با چاقو خرد می کنیم. درون یک تابه مقدار کافی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی شعله اجاق می گذاریم وقتی روغن خوب داغ شد،  پیازها را در روغن تفت دهید تا سبک طلایی و کم حجم شود. حالا کلم های خرد شده را به ماهی تابه پیاز داغ اضافه می کنیم و نمک فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم به کلم ها می زنیم. سپس در تابه را می بندیم و اجازه می دهیم تا بخار و گرما کلم ها را نرم کند.

کلم پلو شیرازی


در این مرحله کلم ها آب می اندازند وقتی خوب کلم ها نرم شدند درب تابه را برمی داریم تا آب انها بخار شود. سبزی های معطر را که شامل شوید و ریحان و جعفری است و مقدار آنها در دستور مواد اولیه ذکر شده را با آب خوب می شوریم و با ساطور به صورت ریز خرد می کنیم و به ماهی تابه کلم و پیازداغها اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. 3 دقیقه زمان برای تفت سبزیها با کلم و پیازها کافی است اگربیشتر تفت دهید سبزیها تلخ می شوند. ( برخی افراد از سبزی در تهیه این غذا استفاده نمی کنند و اختیاری است).

کلم پلو شیرازی


سپس یک قابلمه را تا نصفه آب می ریزیم و روی شعله گاز می گذاریم تا آب به جوش آید. کمی نمک و روغن نیز به آب اضافه می کنیم. حالا 4 پیمانه برنج را که از شب قبل در آب خیس کرده بودیم را به داخل قابلمه می ریزیم و وقتی برنج در آب جوشید و کمی سفت بود آن را آبکش می کنیم تا کلم پلو شفته نشود و وا نرود. در همان آبکش مایه کلم پلو را به برنج اضافه می کنیم و با دست کاملا قاطی می کنیم.


در این مرحله کف یک قابلمه را مقداری روغن مایع می ریزیم وقتی روغن داغ شد برای ته دیگ، نان و یا سیب زمینی حلقه شده  در کف قابلمه قرار می دهیم. سپس روی ته دیگ، مخلوط برنج و کلم را می ریزیم. گوشتهای قل قلی را نیز در وسط برنجها قرار می دهیم. درب قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم روی شعله ملایم گاز، پلو دم بکشد.

کلم پلو شیرازی


وقتی پلو دم کشید آن را در یک دیس مناسب می ریزیم. این غذا برای وعده ناهار همراه با سالاد شیرازی و سبزی سرو می شود. برای تزیین آن کمی از گوشتهای قل قلی را روی برنج قرار دهید و با کمی زعفران دم کرده و مخلوط آن با برنج روی غذا را تزیین کنید.

کلم پلو شیرازی

آخرین آموزش ها
برترین ها