haraj logo
جستجو

سالاد شیرازی

مواد لازم :
خیار قلمی : ۵ عددگوجه فرنگی : ۴ عددپیاز : ۱ عددنمک : به میزان لازمآبلیمو : ۲ قاشق غذا خوریپونه : به میزان لازمنمک : به میزان لازمفلفل سیاه : به میزان لازمنعناع خشک : به میزان لازم

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه.

در دنیای متنوع و پر طعم آشپزی همیشه سالاد جایگاه ویژه ی برای خود داشته است.

مخصوصا برای کسانی که دنبال رژیم های غذایی برای لاغری هستند و یا کسانی که می خواهند در کوتاه ترین زمان یک غذای کاملا ساده را برای خودآماده کنند.

اما در میان دنیای رنگا رنگ انواع سالادهای خارجی، سالاد شیرازی برای تهاراجایرانیان یک چیز دیگر می باشد.

ممکن نیست شما یک ایرانی باشید و تاکنون سالاد شیرازی را امتحان نکرده باشید.

سلاد شیرازی یک سالاد کاملا ساده ای می باشد که شامل سبزیجاتی هم چون گوجه فرنگی، خیار و پیاز می باشد که شما بر اساس سلیقه و ذائقه ی خود می توانید سبزیجات دیگری نیز به این سالاد اضافه  کنید.

معمولا سالاد شیرازی را همراه غذاهای پلوی و ماکارونی سرو میکنند، و البته خیلی از افراد نیز  سالاد شیرازی را به تنهایی برای رژیم لاغری خود مصرف می کنند.

چاشنی اصلی سالاد شیرازی آبلیموی طبیعی می باشد، البته اگر شما می توانید بر حسب ذائقه ی خود از آب نارنج و یا حتی آبغوره یا سرکه نیز استفاده کنید.

البته یک نکته را خدمت شما عزیزان عرض کنم که آبغوره بر خلاف مزه ی ترش خود دارای قند فراوانی می باشد و برای افراد دیابتی کاملا خطرناک است.


ابتدا خیار و گوجه فرنگی ها را خوب شسته و درون یک آبکش قرار دهید تا کمی خشک شوند.

شما میتوانید خیار را با پوست یا بدون پوست در سالاد شیرازی استفاده کنید این بستگی به خود شما دارد.

خیار را پس از پوست گرفتن به صورت نگینی خرد کنید و درون ظرف مناسبی بریزید، اگر این روش برای شما کمی سخت بود، میتوانید خیار را به صورت عمودی به دو نیم تقسیم کنید.

 خیار را بر روی تخته کار قرار داده و با چاقو برش های عمودی هم اندازه ی ایجاد کنید، سپس به ارتفاع نیم سانت، برش های افقی بر روی برش های عمودی بزنید، با این کار خیارهای شما به راحتی به صورت نگینی خرد می شوند.

گوجه فرنگی ها را نیز پوست گرفته و همانند خیار ها خرد کنید. و بر روی خیار ها بریزید. اگر گوجه فرنگی های شما کمی نرم بود میتوانید محتویات داخلشان را (هسته های به هم چسبیده گوجه فرنگی ها) خارج کنید تا سالاد شما کمتر آب بیندازد.

سعی کنید همه مواد سالاد خود را به یک اندازه خرد کنید با این کار هم ظاهر سالاد شما زیباتر می شود و هم مواد خوب با هم مخلوط می شوند.

پیاز را نیز پوست گرفته، شسته و به صورت نگینی و به اندازه ی گوجه فرنگی و خیار ها خرد کنید، و به بقیه مواد سالاد اضافه کنید.

سالاد شیرازی

سالاد شیرازی


نکته مهمی که در مورد سالا شیرازی خدمت شما عزیزان باید عرض کنم این است که، چاشنی سالاد را هنگامی که می خواهید سالاد  را سرو کنید اضافه کنید.

چون محتویات سالاد شیرازی شما مدت زمان بیشتری در آبلیمو و نمک قرار بگیرند، آب بیشتری می اندازند.

مقداری کمی نمک و فلفل سیاه بر روی سالاد شیرازی خود بریزید، البته ریختن فلفل سیاه سلیقه ای میباشد، اما وجود آن در سالاد طعم خاصی به سالاد شیرازی شما میدهد.

آبلیموی تازه را نیز به بقیه مواد خود اضافه کنید، البته شما میتوانید بجای آبلیمو از آب نارنج و یا آبغوره نیز استفاده کنید.

البته باید به این نکته توجه کنید که آبغوره دارای قند فراوانی است و برای افراد دیابتی مضر میباشد.

مقداری نعنا خشک و پونه را نیز خوب پودر کرده و درون سالاد شیرازی خود بریزید استفاده از سبزی های معطر خشک شده باعث عطر و بوی خوش سالاد شیرازی شما میشود.

شما میتوانید بجای نعنا و پونه، از ریحان نیز استفاده کنید.

سپس به کمک قاشق و به آرامی محتویات سالاد شیرازی خود را زیر و رو کنید تا چاشنی های افزوده شده در این مرحله با بقیه مواد سالاد شیرازی شما خوب ترکیب شوند.

تزیین سالاد شیرازی بستگی به سلیقه ی شما دارد، شما میتوانید به راحتی و با استفاده از یک خیار و گوجه فرنگی با برش های دلخواه اشکال مختلفی درست کرده و سالاد شیرازی خود را تزیین کنید، سالاد شیرازی شما آماده است میتوانید میل کنید، نوش جان

سالاد شیرازی

آخرین آموزش ها
برترین ها