haraj logo
جستجو

سالاد شیرازی

مواد لازم :
گوجه فرنگی : 3عددخیارسبز : 3عددپیاز : 1عددمتوسطنمک : به مقدار نیازفلفل سیاه : به مقدار نیازنعنا خشک : به مقدار نیازابغوره : به مقدار نیاز

با سلام  و احترام. سالاد شیرازی یکی از خوشمزه ترین چیزهایی است که سر سفره ایرانی ها وجود داره . قرار گرفتن سالاد شیرازی در کنار دمپخت های مختلف ترکیب خیلی دلچسپی رو بوجود میاره.


گوجه ها و خیار سبز ها را به دقت بشویید. پیاز را پوس کنده و بشویید.


گوجه ها و خیار و پیاز را به صورت نگینی ریز در ظرف  خورد کنید. میتوانید خیار سبز ها را پس از شستن پوست گرفته و سپس نگینی خورد کنید . من به شخصه  پوست خیار را دوست دارم و از ان لذت میبرم .( اصالت سالاد شیرازی به ریز خورد کردن مواد هست .)


بعد از خورد کردن خیار و گوجه و پیاز آنها را مخلوط کنید و به آن نمک و فلفل سیاه و نعنا خشک اضافه کنید و در اخر ابغوره را به مواد اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا طعم چاشنی ها به خورد مواد بنشیند.

سالاد شیرازی شما حاضر است نوش جان.

سالاد شیرازی

چند نکته: بجای نعنا خشک میتونید از پودر پونه نیز استفاده کنید . همچنین به جای ابغوره میتونید از اب نارنج یا ابلیمو نیز استفاده کنید .دقت داشته باشید اگر به جای آبغوره از آبلیمو استفاده کنید مقدار آن نباید زیاد باشد. حدود 3 قاشق غذا خوری آبلیمو برای این مواد کافی است.

چون یکی از مواد اصلی این سالاد خوشمزه پیاز است استفاده از فلفل قرمز باعث تندی زیاد سالاد میشود پس بهتر است اگر دوس ندارید سالادتون تند باشد از فلفل قرمز استفاده نکنید.

ممنون از توجه شما .

آخرین آموزش ها
برترین ها