haraj logo
جستجو

شکر پلو شیرازی

مواد لازم :
برنج : 8 پیمانهشکر : 2 پیمانهزعفران : یک قاشق مرباخوریزعفران دمکرده : یک قاشق غذاخوریخلال پوست پرتقال یا نارنج : 1 پیمانهخلال بادام و پسته : 1 پیمانهمرغ : 1 کیلوروغن : به میزان لازمنمک : به میزان لازمفلفل سیاه : به میزان لازمآب : به میزان مورد نیازپیاز : 1 عدد


این غذا چون با پلو درست میشه اولین کاری که باید انجام بدیم اینه که برنج رو 4 ساعت قبل با آب خیس کنیم. کمی در آب باید نمک بزنیم. میزان آب هم برای هر پیمانه برنج باید 2 پیمانه باشه و اگه از نمک معمولی استفاده می کنید باید نمک دریا بزنید و اگه از سنگ نمک استفاده می کنید بازم در همون حد یا بیشتر هم می شه استفاده کرد.


تو یه قابلمه یکم آب می ریزیم و روی گاز میذاریم. پوست مرغ رو می گیریم و می شوریم و وقتی که آب قابلمه جوشید تو آب جوش میندازیم. تو این مرحله قرار نیس مرغ رو بپزیم. وقتی مرغ یکم تو آب جوش موند و آب بعد از مدتی شروع می کنه به جوشیدن که اونموقع مرغ رو آبکش می کنیم و ریز آب شیر آب می گیریم و می شوریم.


به مرغ یکم نمک و فلفل سیاه می زنیم. یک پیمانه آب تو قابلمه می ریزیم و صبر می کنیم بجوشه. مرغ رو تو آب جوش میندازیم. یه پیاز رو پوست می گیریم و خرد می کنیم و همراه زعفران دمکرده روی مرغ می ریزیم. زیر شعله رو کم می کنیم تا آروم در زمان 45 دقیقه تا یک ساعت مرغمون بپزه.


بعد از اینکه مرغمون پخت باید چند قاشق بهش روغن بزنیم و روی همون شعله کم تفتش بدیم. همینکه یکم طلایی شد کافیه چون تفت زیاد باعث میشه پوست مرغ خشک بشه.


تو یه قابلمه یک پیمانه آب می ریزیم و شکرو بهش اضافه می کنیم. قابلمه رو روی شعله کم میذاریم. صبر می کنیم تا آب 5 دقیقه بجوشه.


بازم یکم آب تو قابلمه می ریزیم و روی گاز میذاریم تا بجوشه و خلال پوست پرتقال یا خلال پوست نارنج رو تو اون می ریزیم. سه بار خلال ها رو می جوشونیم و آبکش می کنیم تا تلخیشون از بین بره.

شکر پلو شیرازی


بار آخر که خلال پوست پرتقال رو آبکش می کنیم باید صبر کنیم تا آبش کامل بیرون بره و بعد اونو به شربتی که با شکر درست کردیم اضافه می کنیم. با 5 دقیقه جوشیدن تو شربت خلال شیرین می شه. خلال بادام و خلال پسته رو روی خلال پوست پرتقال اضافه می کنیم.


بازم یه قابلمه بزرگ  رو تا نصفش از آب پر می کنیم و روی گاز میذاریم. منتظر میشیم تا آبش بجوشه. بهش یکم نمک می زنیم. آب برنجی رو که خیس کرده بودیم رو خالی می کنیم. برنج رو تو قابلمه ای آبش در حال جوشیدنه می ریزیم.


برنج باید تقریبا 10 دقیقه تو آب بجوشه. این تقریبا برای اینه که وقتی که ملاک این زمان نیست چون میزان پخت برنجا از 8 دقیقه تا یک ربع متغیره شما باید با برداشتن چند دونه برنج و فشار دادن اون لای انگشتتون زمان آبکش کردن اونو تشخیص بدید. وقتی که برنج تا حدودی نرم شده بود وقتی آبکش کردن آن رسیده و باید اونو آبکش کنیم و یکم آب سرد روش بریزیم.

شکر پلو شیرازی


5 قاشق آب جوش توی یه ظرف می ریزیم و بهش یکم زعفران اضافه می کنیم. یک پیمانه شربت شکر و 6 قاشق روغن به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم. مواد رو کنار میذاریم.


نصف فنجان آب و کمی روغن کف قابلمه ای که برنج رو آبکش کردیم می ریزیم و نصف برنج رو به قابلمه اضافه می کنیم. مرغ سرخ شده رو روی برنج می چینیم. نصف مخلوط خلال ها رو از شربت برمی داریم و با قاشق روی مرغ می پاشیم.


بقیه برنج رو هم روی در قابلمه می ریزیم. برنج رو با قاشق تو مرکز جمع می کنیم تا مثل قله بشه. در قابلمه رو میذاریم. شعله گاز رو روی متوسط قرار میدیم و روش شعله پخش کن میذاریم و قابلمه رو روی شعله پخش کن قرار میدیم.


وقتی که 10 دقیقه یا یک دو دقیقه بیشتر از دم کشیدن برنج گذشته، مخلوط زعفران و روغن رو روی برنج می ریزیم و در قابلمه رو میذاریم. شعله رو کم می کنیم و 40 تا 45  دقیقه صبر می کنیم تا برنج دم بکشه.


بعد از اینکه شکر پلو آماده شد؛ مرغ رو روی دیس می چینیم و پلو رو روی اون میدیم. روی پلو رو با باقیمونده خلال پوست پرتقال و پسته و بادام تزئین می کنیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها