haraj logo
جستجو

شنسیل ماهی

مواد لازم :
نان ترتیلا : 8قطعه پودر پاپریکا : 1قاشق چای خوری فلفل : 1قاشق چای خوری نمک : 1قاشق چای خوری پودر پیاز : 1قاشق غذاخوری تخم مرغ : 2عدد آرد گندم : 2پیمانه فیله ماهی : 650گرم روغن : به مقدارلازم لیمو ترش : 2عدد سبزیجات : به مقدارلازم

خانوم های خوشگل شنسیل ماهی یکی از غذا های پرکالری و دارای چربی و پروتئین و کلستروله که خوشمزگی خاص خودشا داره حتما این وعده غذایی را در هفته استفاده کنید.


ماهی را تمیز کنید سپس برش داده و مواد اولیه را آماده کنین تا سرعت کارتون بیشتر بشه.

شنسیل ماهی


نان ترتیلا را به همراه پاپریکا، پودرپیاز، فلفل، زیره، سیر، نمک  در غذاسازی که تیغه مانند است بریزید. الان تهیه شنسیل را با مخلوط کردن پودر نان و ادویه شروع کنید.خردکردن نان را تا حدی ادامه میدین که پودر یک دستی به دست بیاد و تمام ادویه به طور یک نواخت پخش بشه ..


ماهی را در تخم مرغ بغلتانید تا کاملا به آن آغشته شود..ماهی ها را در پودر نان بزنید و این کار را برای تمام فیله ها انجام بدین روی سینی ماهی ها را بپوشانید و نزدیک زمان سرو آن ها را سرخ کنید. حالا سه کاسه بردارید و  آرد و پودر نان رادر دوتای آن بریزید و در کاسه سوم تخم مرغ را بشکنید و هم بزنید تا کاملا یک دست بشه.در یک سینی آلومینیوم فویل بکشید تا ماهی ها را پس از آماده سازی در آن بچینید..روی فیله های ماهی یک چهارم غذاخوری نمک بپاشید و یه فیله ماهی برداشته و آن را در آرد بغلتانید..سپس فیله را بتکانید تا آرد اضافی بریزه...

شنسیل ماهی


در یک ماهیتابه نچسب روغن زیادی ریخته و روی حرارت متوسط فیله ها را یکی یکی سرخ کنید تا رنگ آنها طلایی مایل به قهوه ی شود با لیمو و سبزیجات میل کنید.. 

 شنسیل ماهی

آخرین آموزش ها
برترین ها