haraj logo
جستجو

چیز کیک سن سباستین

مواد لازم :
پنیر خامه ای : 600 گرمخامه : 2 پاکت 400 گرمیتخم مرغ : 4 عددشکر : 1 لیواننشاسته ذرت : 2 قاشق غذاخوریوانیل : 5 گرمنمک : 1/4 قاشق چایخوری

با سلام حضور شما همه شما همراهان همیشگی امیدوارم خوب و سرزنده باشید. امروز با یک دستور آشپزی دیگری  مهمان خانه هایتان شدم. البته با کمی متفاوت تر دفعات قبل. دستور پختی که این بار با خودم همراه آوردم احتمالا از آن بی اطلاع باشید و یا حتی برای اولین بار است که نامش را می شنوید. امروز می خواهم طرز تهیه یک چیک کیک معروف اسپانیایی  به اسم چیز کیک سان سباستین را که طعم و مزه فوق العاده خوشمزه ای هم دارد به شما عزیزان آموزش دهم.

طرز تهیه و پخت این نوع کیک برای اون دسته از کسانی که عاشق شیرینی و کیک هستند خیلی دلپذیر و متفاوت است. من که خودم به شخصه عاشق این چیز کیک هستم و با هربار درست کردن حسی از شادمانی و نشاط در من زنده می شود البته لازم است این را هم بگویم که چیز کیک سان سباستین بسیار ساده تهیه می شود. فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. 

چیز کیک سان سباستین که در زمره دسرهای اسپاینایی به حساب می آید یکی از محبوب ترین چیزکیک های دنیا است که طعم و مزه آن هر شکمویی را به خود جذب می کند. به ویژه اگر آن را برای دوره همی های خانوادگی یا دوستانه همراه با چایی عصرانه انتخاب کنید. بر خلاف اسم پیچیده ای که این چیز کیک دارد دستورالعمل و طرز تهیه آن هم خیلی ساده است و هم در مدت زمان بسیار کمی درست می شود. از شما می خواهم تا پایان این دستور پخت همراه من باشید تا اطلاعات کامل تری درباره طرز تهیه چیز کیک سان سباستین کسب کنید. 


در مرحله اول تهیه چیز کیک سان سباستین ابتدا فر خود را 230 درجه سانتی گراد روشن کنید تا اندکی گرم شود. سپس تخم مرغ ها را در یک ظرفی شکسته و خوب هم بزنید تا صاف و یکدست شوند. پس از آن شکر را به تخم مرغ ها اضافه نمایید و دوباره به کمک همزن دستی هم بزنید. البته می توانید از همزن برقی برای راحتی بیشتر کارتون استفاده کنید. ولی من خودم به شخصه از همزن دستی استفاده می کنم. پس از آن نوبت به این می رسد که وانیل و نمک را به همان اندازه ای که از قبل آماده کردید به مایه تان اضافه کنید. حواستان باشد مقدار تعیین شده برای وانیل دقیقا برای پخت چیزکیک 4 نفره اندازه گیری شده است. پس اگر مقدار بیشتری از آن استفاده کنید ممکن است چیزکیکتان سفت شود. از آنجایی که این نوع کیک حالت ژله مانندی هم دارد پس استفاده زیاد از وانیل باعث می شود تا ظاهر کیک درست از آب در نیاید.

چیز کیک سان سباستین


در مرحله دوم تهیه و پخت چیز کیک سان سابستین که مایه ابتدایی آن را آماده کردید نوبت آن است که در یک ظرف جداگانه ای نشاسته ذرت را همراه با خامه خوب مخلوط کنید. به طوری که مایه به حالت کرم مانندی تبدیل شود. سپس پنیر خامه ای که تهیه کردید و آن را به دمای محیط درآوردید در یک ظرف جداگانه دیگری به کمک همزن برقی خوب هم بزنید. با اینکار خامه حالت مایعی به خود می گیرد. حال می توانید مخلوط خامه را که از قبل آماده کردید و کنار گذاشتید به آن اضافه کنید. در اینجا از همزن دستی کمک بگید و سعی کنید مایه را تنها در یک جهت هم بزنید تا کاملا صاف و یکدست شود.

چیز کیک سان سباستین


در مرحله سوم که تقریبا به عنوان مرحله آخر تهیه و پخت چیز کیک سان سباستین به حساب می آید باید مایه ای که از تخم مرغ و شکر درست کردید را به مایه تهیه شده از خامه اضافه کنید. سعی کنید مایه را آرام آرام هم بزنید تا به هنگام پخت، از پف کردن کیک کم نشود. به قول خودمانی پف کیک نخوابد و ترک نخورد. بعد که کار درست شدن مایه تان به اتمام رسید نوبت آن است که قالب کیک را با مقداری روغن مایع چرب کرده و روی آن را کاغذ روغنی بکشید. سعی کنید کاغذ را به گونه ای بکشید که از دیواره قالب هم بالاتر بیاید. اگر قالبی که برای تهیه این کیک استفاده می کنید قالب 22 سانتی متری کمربندی باشد کارتان را راحت تر می کند. 

حال وقت آن است که تهاراجمواد را به آرامی به داخل قالب انتقال داده و آن را درون فر بگذارید. درب فر را ببندید و آن را روشن کنید. سپس زمان آن را روی 20 دقیقه در همان دمای 230 درجه سانتی گراد که از قبل برای دستگاه تعریف کردید قرار دهید و اجازه دهید تا چیز کیک اسپانیایی شما پخته شود. در این فاصله که کیک در حال پخته شدن است می توانید یک چای خوش طعم و عطر برای صرف یک عصرانه دلپذیر آماده کنید. پس از پخت کیک آن را از فر درآورید و بگذارید برای مدت نیم ساعت کمی خنک شود. حواستان باشد که این کیک کمی ژله مانند است و نگذارید که حالت اصلی خود را از دست دهد. چیز کیک سان سباستین شما آماده است می توانید در یک دورهمی دل نشین نوش جان کنید.

چیز کیک سان سباستین

آخرین آموزش ها
برترین ها