haraj logo
جستجو

سمبوسه با گوشت

مواد لازم :
جعفری : 200گرمپیاز : 2عددسیر : چهار حبهگوشت چرخ کرده : 200گرمفلفل دلمه ای : 2عددنمک : به مقدار لازمفلفل سیاه : به مقدار لازمفلفل قرمز : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازمنان لواش : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمرب گوجه فرنگی : یک قاشق غذا خوری


ابتدا پیاز ها مون رو نگینی خورد می کنیم. سپس فلفل های دلمه ای مون رو هم نگینی خورد می کنیم. سیر ها رو هم با سیر له کن له می کنیم. جعفری ها رو می شوریم و خورد می کنیم. نون های لواش مون رو به صورت نوار های ده سانتی متری برش میدیم.

سمبوسه


کمی روغن رو توی ماهی تابه می ریزیم و میذاریم تا داغ بشه. پیاز ها رو می ریزیم و می ذاریم تا طلایی بشن وقتی که طلایی شدن حالا سیر رو اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم. گوشت چرخ کرده رو بهش اضافه می کنیم و تفت میدیم. نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز  و زرد چوبه رو بهش اضافه می کنیم و کمی تفت میدیم. سپس فلفل دلمه ای ها رو بهش اضافه می کنیم و تفت میدیم. رب گوجه فرنگی رو در یک گوشه از ماهیتابه گوشت ها سرخ می کنیم و به مواد اضافش می کنیم. اگر دیدید مواد خشک هست کمی آب اضافه کنید و دیگه روغن نزنید چون خیلی چرب میشه. در آخر جعفری ها رو اضافه کنید و کمی تفت بدید. حالا مواد سمبوسه حاضره. نون های لواش برش خورده رو طوری تا کنید که مثلث درست بشه از مواد داخلش بریزید و پیچیدن رو ادامه بدید تا همه طرف مثلث بسته بشه و مواد بیرون نریزه. حالا توی روغن داغ سرخش می کنیم.

سمبوسه


 سمبوسه ها رو بعد از سرخ کردن روی دستمال بذارید تا روغن اضافه اش کشیده بشه. وقتی که کمی خنک شد توی ظرف مناسب سرو بچینیدشون و با ترکیب ماست و کمی فلفل سیاه و جعفری یه سس ملایم براش درست کنید و سروش کنید.

سمبوسه

آخرین آموزش ها
برترین ها