haraj logo
جستجو

سمبوسه با گوشت

مواد لازم :
نان لواش : به مقدار لازمسیب زمینی : 2 عددگوشت مرغ : 100 گرمپیاز : یک عددنخود فرنگی : نصف استکانگوشت چرخ کرده : 200 گرمرب گوجه فرنگی : دو قاشق غذا خوریپنیر موزارلا : 100 گرمروغن : به مقدار لازمسیر : چهار حبهنمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمپودرآویشن : به مقدار لازمزنجبیل : به مقدار لازم


سمبوسه یه غذای جنوبی هست که همه باهاش آشنایی کامل رو داریم. برای تهیه این نوع از سمبوسه این تغییرات رو خودم ایجاد کردم و می تونه یه طعم جدید رو توی سمبوسه امتحان کرد که هم خوشمزه میشه و هم می شه به عنوان وعده اصلی ازش استفاده رد چون وجود گوشت توی سمبوسه اون رو مقوی تر می کنه.

ابتدا برای تهیه سمبوسه مواد مغزی اون رو تهیه می کنیم. برای این نوع سمبوسه از دو نوع گوشت چرخ کرده گوساله و مرغ استفاده می کنیم. پیاز مون رو نگینی خورد می کنیم و می ذاریم کنار . یه ماهی تابه مناسب رو انتخاب می کنیم و می ذاریم روی حرارت تا داغ بشه. وقتی که داغ شد حالا کمی روغن بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا روغن مون به خوبی داغ بشه. حالا پیاز ها مون رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا پیاز ها مون به خوبی طلایی بشن. وقتی که پیاز ها مون به خوبی تفت خوردن حالا گوشت قرمز مون رو بهش اضافه می کنیم و با پیاز ها مون تفت می دیم و کمی که گوشت مون تغییر رنگ داد حالا کمی نمک و فلفل قرمز و کمی زرد چوبه به گوشت مون اضافه می کنیم و تفت می دیم. حالا نخود فرنگی ها مون رو بهش اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم. رب گوجه فرنگی مون رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم کمی سرخ بشه تا رب مون از خامی در بیاد.

سیب زمینی ها مون رو به خوبی می شوریم و می ذاریم داخل یه قابلمه و روی اون کمی آب و نمک می ریزیم و می ذاریم تا سیب زمینی ها مون خوب آب پز بشن. وقتی که سیب زمینی ها مون آب پز شدن اون ها رو از توی آب داغ سریع به آب سرد منتقل می کنیم تا به راحتی بشه پوست اون ها رو کند. سیب زمینی ها مون رو رنده می کنیم و می ذاریم تا بمونه.


ماهی تابه ای که محتویات کوشتی مون داخلش بود رو دوباره روی حرارت قرار می دیم تا خوب داغ بشه و گوشت مون رو کمی دیگه تفت می دیم. حالا چهار حبه سیر مون رو رنده می کنیم و به مواد مون اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم تا سیر مون هم کمی تفت بخوره. بعد گوشت چرخ کرده مرغ مون رو هم بهش اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم. حالا کمی زنجبیل و کمی بیشتر آویشن بهش اضافه می کنیم و خوب مواد مون رو با هم ترکیب می کنیم و بعد که خوب تفت خوردن حالا زیر حرارت رو خاموش می کنیم و می ذاریم بمونه تا کمی خنک تر بشه.

نان لواش مون رو برش های ده سانتی متری می زنیم و می ذاریم تا بمونه. ابتدا یه نوار نان لواش رو بر می داریم و کمی مایع مواد میانی رو می ذاریم و کمی پنیر موزارلا قرار می دیم و حالا نون مون رو به روش مثلثی می پیچیم. تا آخر ادامه می دیم و در آخر انتهای نوار رو مورب برش می زنیم و ته سمبوسه رو می بندیم. همه سمبوسه ها رو به همین روش می بندیم و می ذاریم تا بمونن.

 

سمبوسه با گوشت

سمبوسه با گوشت

 


ابتدا یه ظرف مناسب رو انتخاب می کنیم تا گود باشه و روغن بهتر توش جمع بشه. روی حرارت می ذاریم تا به خوبی داغ بشه. حالا روغن مون رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا به خوبی روغن مون هم داغ بشه حالا سمبوسه ها رو داخلش قرار می دیم و می ذاریم تا به خوبی هر دو طرف اون سرخ بشه و خوب طلایی بشه. وقتی که سمبوسه ها مون به خوبی سرخ شدن اون ها رو از روی یه دستمال قرار می دیم تا روغن اضافی اون ها گرفته بشه. بعد اون ها رو توی یه ظرف مناسب می چینیم و اون ها رو با سس چیلی یا سس کچاپ سرو می کنیم. 

می تونید فلفل قرمز رو از داخل سمبوسه کمتر بریزید تا زیاد سمبوسه تون زیاد تند نشه. ولی سمبوسه تند خیلی بهتره چون باعث میشه که سمبوسه راحت تر هضم بشه و سبک باشه.

سمبوسه با گوشت

سمبوسه با گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها