haraj logo
جستجو

پیتزای ماهی سالمون

مواد لازم :
فیله ماهی : 1 عددروغن زیتون : 2 قاشق غذاخوریآبلیمو : 1 قاشق غذاخورینمک و فلفل : مقداریپودر سیر : به مقدار کافیخمیر پیتزا : 1 عدد بزرگکره : 100 گرمآرد : 2 قاشق غذاخوریشیر : 1 لیوانخامه : 3 قاشق غذاخوریپنیر پارمزان : 1 فنجانپنیر پیتزا : 1 فنجان

پیتزا یک غذای خوشمزه ایتالیایی است که امروزه در تمام نقاط جهان، مخصوصا کشورهای اروپایی طرفداران زیادی دارد و به عنوان یک غذای لذیذ و خوشمزه مورد علاقه همه مخصوصا جوانان و نوجوانان است. به رغم اشکال گوناگون و موادمختلف به کار رفته در آن ها پیتزا در حالت کلی دارای یک پایه اصلی است که تشکیل می یابد از یک ورقه خمیری که از آرد گندم و شیر و روغن مایع درست می شود و روی آن با ترکیبی از گوشت و سبزیجات پر می شود (این گوشت می تواند هر نوع گوشتی باشد)؛ در آخر روی سطح پیتزا با پنیر پوشانده می شود. 

هرچند که خمیر پیتزا به صورت آماده در خواروبار فروشی ها یافت می شود ولی خودتان هم می توانید آن را در منزل درست کنید که خیلی هم بهتر است چرا که می توانید ضخامت آن را خودتان تعیین کنید مثلا آن را نازک یا ضخیم درست کنید یا مثلا به جای روغن مایع از کره استفاده نمایید یا آرد را از نوع سبوس دار بریزید. 

این پیتزای خوشمزه با گوشت صورتی رنگ ماهی سالمون درست می شود، به طور کلی محتویات چندانی ندارد و باید سس این پیتزا و ماهی آن را جداگانه بپزید، اگر بخواهید مواد دیگری را علاوه بر گوشت ماهی به آن اضافه کنید بهترین گزینه پیاز است. برای این ممظور پیاز را هلالی و باریک خرد کنید و آن را در روغن سرخ نمایید این پیاز داغ را با گوشت ماهی روی نان بریزید و با سسی که آماده کرده اید و پنیر پیتزا همراه کنید. 


ابتدا ماهی را تمیز کرده و بپزید. 

یک عدد فیله ماهی سالمون را بشویید، پوست ماهی را جدا کنید و اگر در ناحیه مرکزی تیغ های درشت داشت آن ها را جدا نمایید. ماهی سالمون تیغ چندانی ندارد، اگر هم داشته باشد درشت و مشهود است و باید آن ها را جدا نمایید.

پیتزای ماهی سالمون

حالا باید فیله را بپزید داخل یک سینی فر را کاغذ روغنی بی اندازید و یا با فویل بپوشانید. حالا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کرده و مقداری نمک و فلفل و پودر سیر به آن اضافه کنید این مایه را داخل یک بشقاب بریزید سپس فیله ماهی را در آن بغلتانید و بگذارید 30 دقیقه بماند و آن را در این مدت در یخچال قرار دهید. 

پس از این مدت، ماهی را از یخچال خارج کرده و داخل سینی فر قرار دهید، سینی را داخل فری با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا ماهی کاملا مغز پخت شود. روش بهتر این است که روی ماهی را هم با فویل بپوشانید تا ماهی بهتر و در مدت زمان کمتری پخته شود.


ماهی را تکه تکه کنید. 

پس از ماندن ماهی در فر و پخته شدنش، سینی را از فر خارج کنید، گوشت ماهی را با چنگال تکه تکه کنید، گوشتی صورتی رنگ و لذیذ! اگر تیغ های مویی را مشاهده کردید آن ها را جدا نمایید. 

پیتزای ماهی سالمون


حالا باید سس این پیتزای خوشمزه را تهیه کنید. 

برای این کار 100 گرم کره را داخل یک تابه بی اندازید و اجازه دهید کره ذوب شود، سپس 2 قاشق غذاخوری آرد را به آن اضافه کنید و شروع کنید به همزدن آرد با کره تا کمی آرد تفت بخورد(نباید آرد تیره رنگ شود) سپس 1 لیوان شیر را با 3 قاشق غذاخوری خامه مخلوط کرده و به تابه اضافه نمایید و اجازه دهید مواد با حرارت کم جوش بخورد سپس 1 فنجان پنیر پارمزان را به آن اضافه کرده و به همزدن ادامه دهید مقداری نمک و فلفل و پودر سیر را هم اضافه کرده و پس از کمی همزدن از روی حرارت بردارید. 


پیتزا را برای قرار دادن در فر آماده نمایید. 

یک خمیر آماده پیتزا را جلوی دستتان قرار دهید، سپس از سسی که آماده کرده اید با قاشق بردارید و روی سطح خمیر پخش کنید سپس گوشت ماهی سالمون تکه تکه شده بردارید و روی سس بریزید سپس روی کل پیتزا پنیر پیتزا بپاشید و آن را داخل فر قرار دهید.

فر باید از قبل گرم شده باشد و دما روی 180 درجه تنظیم شده باشد و بگذارید پیتزا 20 دقیقه درون فر بماند تا برشته و پخته شود. نوش جان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها