haraj logo
جستجو

ماهی سالمون

پخت ماهی سالمون روش های مختلفی دارد. یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین آنها ماهی سالمون با سس سالساست. جالب است بدانید که سالسا در زبان اسپانیایی یعنی سس. پس در واقع هر سسی سس سالساست. اما این کلمه با کمی تفاوت وارد آمریکا شده و به تبع آن امروزه در خیلی از نقاط جهان به نوع خاصی از سس، سالسا گفته میشود. در دستور ماهی سالمون با سس سالسا برای تهیه این سس از گوجه، ذرت، گشنیز، پیازچه، آبلیمو و روغن زیتون استفاده میشود.

مواد لازم :
ماهی سالمون 4 تکه سس سویا 1 قاشق غذاخوری عسل 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون 2 قاشق غذاخوریآبلیمو 1 قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده 1/4 لیوان گوجه فرنگی 1 عدد  ذرت کنسروی 1 لیوان پیازچه 1 عدد  نمک و فلفل مقداری

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

عکس سالمون سالسا

 

 

طرز تهیه ماهی سالمون و سس سالسا

 

مرحله اول: آماده سازی ماهی سالمون

آبلیمو، عسل گرم و سس سویا را داخل کاسه ای بریزید و با هم مخلوط کنید. فیله های ماهی را به سس اضافه کنید و داخل کیسه فریزر یا ظرف دربسته بریزید و 30 دقیقه در یخچال استراحت دهید تا ماهی ها مزه دار شوند.

 

تصویر

 

مرحله دوم: سرخ کردن سالمون

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود. سپس ماهی ها را در روغن سرخ کنید تا طلایی شوند (میتوانید به جای سرخ کردن ماهی ها را در فر کباب کنید).

 

تصویر

 

مرحله سوم: تهیه سس سالسا

روغن زیتون و ذرت کنسروی یا پخته را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. کمی تفت دهید تا گرم شود سپس داخل کاسه ای بریزید و گوجه فرنگی های نگینی خرد شده، گشنیز خرد شده، پیازچه خرد شده، نمک و فلفل اضافه کنید.

 

تصویر

 

مرحله چهارم: سرو سالمون با سس سالسا

ماهی های سرخ شده یا کبابی را در ظرف بگذارید. سس سالسا را روی ماهی ها بریزید و سرو کنید.

طرز تهیه کوفته ماهی

 

عکس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها