haraj logo
جستجو

شیرینی زعفرانی

شیرینی زعفرانی یکی از شیرینی های خوشمزه ای است که میتوانید برای عید نوروز درست کنید. در اینجا نوع پسته ای این شیرینی آموزش داده شده ولی میتوانید به جای مغز پسته از مغز بادام، گردو یا فندق هم استفاده کنید. شیرینی زعفرانی با طعم مغزهای خوشمزه و عطر فوق العاده زعفران انتخاب مناسبی در کنار دیگر شیرینی های عید مثل شیرینی نخودچی یا نارگیلی است.

مواد لازم :
آرد گندم 2 پیمانهزعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوریتخم مرغ 2 عددشکر 3/4 پیمانهروغن مایع 1/2 پیمانهپسته خرد شده 1/3 پیمانهبیکینگ پودر 1/4 قاشق چایخورینمک نوک قاشقآبلیمو 1 قاشق چایخوری

مدت زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۲۰ نفر

تصویر شیرینی زعفرانی

 

 

طرز تهیه شیرینی زعفرانی پسته ای

 

 

زعفران دم کرده ، روغن و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا شکر حل شود سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید و بزنید تا مایه شیرینی غلیظ و کشدار شود.

 

عکس

 

آرد ، بیکینگ پودر و نمک را مخلوط و 1 بار الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خوب ترکیب شوند سپس آبلیمو و پسته را اضافه کنید و هم بزنید.

 

عکس

 

ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و با قاشق از مایه شیرینی بردارید و روی کاغذ قرار دهید و مقداری پسته نیز روی هر شیرینی بگذارید سپس سینی شیرینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 10 15 دقیقه قرار دهید تا پخته و طلایی شوند.

 

عکس

 

شیرینی ها را پس از پخت از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا خنک شوند سپس از کاغذ جدا کنید ، این شیرینی ها در دمای محیط در ظرف در بسته تا چند روز قابل مصرف میباشند ( میتوانید به جای پسته از گردو یا بادام خرد شده نیز استفاده کنید ).

طرز تهیه کیک سون آپ | همراه با روکش آناناسی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها