haraj logo
جستجو

سالاد روس

مواد لازم :
سیب زمینی : 3 عددهویج : 3 عددخیارشور : 1 عددنخودسبز : 1 پیمانهدل کاهو : 1 بتهتربچه نقلی : 3 عددسس مایونز : 2 پیمانهلیمو : 1 عددنمک و فلفل سیاه : مقداری

ماده اصلی سالاد روس سیب زمینی است. زادگاه اولیه سیب زمینی آمریکای جنوبی بوده  و در زمان ناصرالدین شاه به ایران آمده، این غده زیر زمینی، مسکن دردهای معده بوده و لثه ها را محکم می کند و از خون ریزی لثه جلوگیری می کند. تنوری کردن و آب پز کردن سیب زمینی ویتامین بیشتری دارد، سعی کنید از سرخ کرده آن کمتر استفاده نمایید و اگر تمایل به خوردن آن با روغن را دارید آن را آب پز کنید و با کره یا روغن حیوانی میل کنید. سیب زمینی به دلیل داشتن کالری زیاد، می تواند به عنوان یک وعده غذایی کامل به حساب بیاید. 

سالاد روس


3 عدد سیب زمینی درشت را آب پز کنید بعد از آن که کاملاً پخت، آب اضافی آن را خالی کنید و پوست آن ها را بگیرید و به شکل مکعبی کوچک خرد کنید و کنار بگذارید.

سالاد روس


1 عدد خیار شور را ریز خرد کنید.

 


1 بته دل کاهو (قسمت مرکزی کاهو) را ریز خرد کنید.

 سالاد روس


 

3 عدد هویج را آب پز کرده و ریز خرد کنید.

 سالاد روس


3 عدد تربچه تقلی را ریز خرد کنید. 

سالاد روس

در یک کاسه بزرگ دو پیمانه سس مایونز را اضافه نمایید، یک عدد لیمو را قاچ کنید و آب آن را به سس مایونز اضافه کنید، مقداری نمک و فلفل بپاشید و سپس تهاراجموادی که خرد کرده اید از جمله سیب زمینی آب پز خرد شده، خیار شور خرد شده، مغز کاهو خرد شده، هویج آب پز خرد شده و تربچه نقلی خرد شده را به ظرف حاوی سس اضافه کنید. نخود سبز پخته(می توانید از کنسرو آن هم استفاده کنید) را هم به مواد قبلی اضافه کرده و با کمک دو قاشق همه مواد را با سس مخلوط کنید و کاملا مواد را زیر و رو کنید تا به سس آغشته شوند. سالاد را در یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس در ظرف مناسب سرو کنید.

 سالاد روس

آخرین آموزش ها
برترین ها