haraj logo
جستجو

پلمنی روسی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده گوساله : 500 گرمپیاز : 1 عددسیر : 2 حبهنمک فلفل : مقدار کافیآرد : 1/2 فنجانتخم مرغ : 2 عدداب : 1/2 لیوانروغن مایع : مقدار کافی

غذاهای بین المللی ضمن اینکه می تواند در تنوع بخشیدن به لیست غذاهای هفتگی ما کمک کند ، ما را با سلیقه و ذائقه مردم مختلف دنیا در نقاط مختلف آشنا می کند و آشپزی برای ما انگیزه جدیدی ایجاد می کند. در بین این همه کشور و این تنوع غذاهای بین المللی و غذاهای خارجی ، غذاهای روسی امروزه در ایران طرفداران زیادی دارند و با سلیقه و ذائقه ما ایرانی ها خیلی سازگارندو بسیار نزدیک به سلیقه ما هستند .

از جمله غذاهای معروف روسی و رایج بین ما ایرانی ها که حتما همه ما نام آن را بارها شنیده ایم و خودمان ان را تهیه کرده و خورده ایم ، بیف استراگانف و چیکن استراگانف می باشد . اما در بین غذاهای معروف روسی ، شاید کمتر کسی پیدا شود که نام غذای روسی پلمنی را شنیده باشد و ان را خورده باشد .این غذا ی روسی شبیه پیراشکی خودمان است و شامل یک خمیر است که داخل ان را با مواد مختلفی از گوشت گوساله و مرغ و ...پر می کنند.این غذا ی روسی برای وعده غذایی شام و یا بعنوان یک فینگر فود زیبا و کم چربی و خوشمزه قابل استفاده است.

در این مطلب طرز تهیه پلمنی روسی را که شامل گوشت چرخ کرده گوساله و آرد و سیر و پیاز و تخم مر غ و نمک و فلفل و اب است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش برای وعده غذایی شام لذت ببرید.فقط توجه داشته باشید که این غذای روسی  در اب و نمک جوشانیده می شود و برخلاف پیراشکی های ما در روغن مایع سرخ نمی شود و یا در فر پخته نمی شود .


ابتدا و برای شروع تهیه این غذای روسی و خوشمزه  ، خمیر غذا را تهیه می کنیم ، برای این منظور داخل یک ظرف 1/2 فنجان آرد و 2 عدد تخم مرغ و 1/2 لیوان آب و کمی نمک را می ریزیم و انها را با هم خوب مخلوط می کنیم و سپس به خمیر تهیه شده برای مدت 30 دقیقه استراحت می دهیم.

پلمنی روسی 


سپس در ادامه در این مرحله ، سراغ تهیه مواد میانی این پیراشکی  روسی می رویم ، پس 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست گرفته و به صورت نگینی و ریز خرد می کنیم و سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و پیاز را در روغن تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود.سپس 2 حبه سیر را پوست کنده و له می کنیم و به تابه پیاز اضافه می کنیم و ان را تفت می دهیم تا بوی سیر بلند شود.

 پلمنی روسی


سپس در ادامه 500 گرم گوشت چرخ کرده گوساله را به گوشت و پیاز تفت داده مرحله قبل اضافه می کنیم و گوشت را تفت می دهیم تا رنگش تغییر کند و بپزد.سپس نمک و فلفل را به مقدار کافی به گوشت اضافه می کنیم تا مزه دار شود.اکنون مواد میانی پلمنی ما آماده است.


سپس در ادامه بعد از 30 دقیقه استراحت  خمیر تهیه شده در مرحله اول ، مجددا سراغ خمیر پیراشکی می رویم و از خمیر چونه هایی به اندازه گردو بر می داریم و ان ها را با وردنه روی یک سطح صاف و آرد پاشی شده باز و پهن می کنیم و از مواد گوشتی مرحله قبل کمی داخل خمیر پلمنی قرار می دهیم. سپس لبه های خمیر را  روی هم می گذاریم و فشار می دهیم و سپس ابتدا و انتهای ان را به هم می رسانیم ( مانند دو شکل زیر ) .این کار را برا ی تمام خمیر ها انجام می دهیم.

 پلمنی روسی

پلمنی روسی


سپس در ادامه در این مرحله باید پلمنی ها را پخت ، پس در یک قابلمه آب و نمک می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و پلمنی های تهیه شده را داخل قابلمه می گذاریم و ان را در اب و نمک برای مدت 7 دقیقه می جوشانیم تا پلمنی روسی ما بپزد و اماده شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی پلمنی ها آماده شد ان را از اب بیرون می اوریم و پلمنی روسی را در ظرف مناسب می گذاریم و برای شام آن را همراه با سس تند و سالاد و سبزی خوردن و ... میل می کنیم. نوش جان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها