haraj logo
جستجو

راسته گوساله تفت داده شده با فلفل

مواد لازم :
گوشت گوساله : 2 تکهفلفل سیاه : 40 گرمروغن : 2 ق غموسیر : 10 گرمپیاز قرمز : یک عددکره : 30 گرمآب انگور : 165میلی گرمسرکه : 165گرمسرکه سیب : 2 ق غآب مرغ : 4 ق غپوره گوجه فرنگی : 1 ق چنمک : به میزان لازم

سلام گرم به همه هاراجیای عزیزم

امیدوارم سر زنده و سر حال باشید و کلی انرژی داشته باشید، آخه می خوایم با هم یه غذای خوشمزه و لذیذ درست کنیم.

گوشت گوساله، گوشتی عالی برای سرخ کردن است. سطح خارجی استیک ها ترد و تیره می شود و سطح داخلی ان نرم و آبدار باقی می ماند، چه بخواهید یک تکه کوچک از استیک یا یک استخوان بزرگ و آبدار را در ماهی تابه داغ سرخ کنید.

سرخ کردن روشی است که، میتوانید آن را در مورد گوشت گاو هم استفاده کنید.


ابتدا یک عدد چاقو سر آشپز، یک تابه بزرگ چدنی یا هر تابه سنگسن دیگری و یک هاون برمیداریم و کنار دست خود قرار می دهیم. حالا وقت ان رسیده که مواد اولیه مان را اندازه گیری کنیم.

زمان مناسب جهت تهیه مواد اولیه 10 دقیقه است و زمان آماده کردن غذایمان 20 دقیقه است.

این غذا برای پذیرایی از 4 نفر مناسب می باشد.


به کمک هاون یا فلفل کوب و یا با کف یک تابه سنگین فلفل ها را خورد کنید و برای جلوگیری از پاشیدن فلفل ها به اطراف در هنگام خورد شدن، ابتدا آنها را داخل فویل بپیچید.

وقتی فلفل ها را قبل از پخت خورد میکنید باعث می شود تاثیر بیشتری در طعم غذا داشته باشد.

 


در این مرحله استیک ها را روی فلفل های خورد شده بغلتانید تا هردو طرف استیک به فلفل آغشته شود. با حدود 30 تا 40 گرم فلفل سسی بسیار تند و پرادویه خواهید داشت. اما اگر ترجیح می دهید سس تندی و ادویه کمتری داشته باشد، فقط از 20 الی 30 گرم فلفل استفاده کنید.

 راسته گوساله تفت داده شده با فلفل


روغن را در تابه چدنی بزرگ بریزید و تابه را روی شعله زیاد بگذارید تا داغ شود. وقتی تابه خوب داغ شد استیک ها را داخل ان بریزید و بگذارید هر طرف آن حدود 2 الی 3 دقیقه بپزد، سپس شعله را کم کنید و اجازه دهید هر طرف ان حدود 3 الی 4 دقیقه دیگر با شعله ملایم بپزد. زمان پخت، نسبت به ضخامت گوشت متغیر است. بنابراین شکاف کوچکی روی گوشت ایجاد کنید و زمان پخت دلخواهتان را بررسی کنید. 

وقتی گوشت نیمپز می شود داخل آن به رنگ صورتی و حاشیه های ان به رنگ قهوه ای روشن در میاید. 


برای اینکه استیک ها نیمپز شوند هر طرف آن را حدود 1 الی 2 دقیقه بپزید، اگر دیدید که سطح خارجی گوشت خیلی سریع پخته است بدون اینکه داخل ان بپزد، میتوانید آن را از تابه در بیاورید و انها را روی سینی مخصوص فر بگذارید و اجازه دهید در فر بپزند. در این صورت بدون انکه دانه های فلفل بسوزند و تلخ شوند غذای شما میپزد.

راسته گوساله تفت داده شده با فلفل


راسته گوساله تفت داده شده با فلفل


استیک ها را تابه درآورید. داخل بشقاب مورد نظرتان قرار دهید. روی بشقاب را فویل بکشید تا استیک ها گرم بمانند.

اجازه دهید تابه مقداری خنک شود، سپس تکه های سوخته را پاک کنید، اما تابه را نشورید.


ماهیتابه را روی شعله متوسط قرار دهید و موسیر های ساطوری شده و پیاز خورد شده و یک کره را به آن اضافه کنید، سپس حدود یک دقیقه ان را بپزید و همزمان مرتب هم بزنید. آب انگور و یا سرکه و آب سیب را به آن اضافه کنید. شعله را زیاد کنید تا آب سس در حال جوشیدن بخار شود و حجم آن به نصف برسد. هر از گاهی آن را هم بزنید. عصاره و پوره گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا حجم آن در کل به 100 میلی لیتر برسد. 

سپس شعله روی کم تنظیم کنید.


در این مرحله، ما بقیه کره را اضافه می کنیم و ان را خوب هم می زنیم تا کره آب شود و با سس ترکیب شود. با استفاده از یک قاشق سس را روی استیک ها بریزید و ادویه آن را بررسی کنید. در صورت لزوم، کمی نمک به آن اضافه کنید و بلافاصله تا وقتی داغ است غذایتان را نوش جان کنید.

راسته گوساله تفت داده شده با فلفل

آخرین آموزش ها
برترین ها