haraj logo
جستجو

گوشت و سیب زمینی سوخاری

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 500 گرمسیب زمینی : 3 عددپیاز : 1 عددسیر : 2 حبهتخم مرغ : 2 عددجعفری : 200 گرمرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذا خوریآرد گندم : 1 پیمانهپودر سوخاری : 1/2 پیمانهپودرآویشن : 1/2 قاشق چایخوریپودر زنجبیل : 1/2 قاشق چایخوریپودر دارچین : 1/2 قاشق چایخورینمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمپیازچه : 100 گرمروغن مایع : ا استکان

 به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش ذوق ... و فعال ...

 

ابتدا سیب زمینی ها را تمیز شسته و در داخل ظرف پر از آبی می گذاریم تا به مدت 30 الی 40 دقیقه بماند با انجام این کار پوست سیب زمینی ها راحت تر جدا می شود.

گوشت و سیب زمینی سوخاری

 

جعفری را پاک کرده و تمیز شسته بعد در داخل آبکش مناسبی می ریزیم تا آبش گرفته شود و کاملا خشک شود. بعد روی تخته آشپز خانه آن را خیلی ریز خرد می کنیم بعد آماده کنار می گذاریم.


پیاز چه را پاک کرده و تمیز می شوییم بعد در داخل آبکش مناسبی قرار داده تا آبش گرفته شود سپس در روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد کرده و آماده کنار می گذاریم.


در ادامه پیاز را پوست گرفته و بعد تمیز شسته سپس با رنده سیر آن را در داخل ظرف مناسبی رنده می کنیم سپس آماده کنار می گذاریم.


سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی گذاشته به مدت 15 دقیقه بماند با انجام این کار پوست سیر ها راحت تر و زود تر جدا می شود بعد پوست آن ها را گرفته و با رنده سیر در داخل ظرف مناسبی رنده می کنیم.


تخم مرغ ها را در داخل ظرف مناسبی شکسته و با هم زن خوب هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ کاملا با هم ترکیب شده و یک مایه روان و نرم درست شود بعد آماده کنار می گذاریم.


در داخل ظرف نسبتا بزرگی گوشت چرخ کرده را می ریزیم و همه مواد سبزیجات از جمله جعفری و پیازچه خرد شده را اضافه نموده هم می زنیم بعد پیاز و سیر رنده شده را اضافه کرده و خوب مواد را زیر و رو کرده تا کاملا مخلوط شوند.


در ادامه همه ادویه ها از جمله پودر زنجبیل و پودر دار چین و زرد چوبه و نمک و فلفل و پودر آویشن و رب گوجه فرنگی را اضافه نموده و خوب هم می زنیم و مواد را زیر و رو کرده تا کاملا با هم همگیر و مخلوط شوند بعد آماده کنار می گذاریم.

گوشت و سیب زمینی سوخاری

 

حال پوست سیب زمینی ها را کنده و بعد شسته و آن ها را کمی ضخیم به صورت حلقه ای برش می زنیم. سپس هر حلقه را از وسط تا کمی مانده به قسمت انتهایی برش می زنیم تا در داخل آن بتوان از مواد میانی پر کرد.

 

حال مواد مخلوط شده را با قاشق در میانه ی سیب زمینی های برش زده پر کرده و در داخل ظرف مناسبی می گذاریم.

 

حال آرد گندم و پودر سو خاری را در داخل ظرف مناسبی با هم مخلوط می کنیم.

 

سیب زمینی های پر شده را ابتدا در تخم مرغ زده شده بغلتانید تا کاملا همه قسمت های سیب زمینی آغشته شود بعد در ظرف حاوی آرد گندم و پودر سو خاری نیز غلتانده تا کاملا آغشته شوند بعد در داخل سینی مناسبی بگذارید.


 روغن مایع را در داخل تابه گودی می ریزیم سپس روی حرارت با شعله متوسط قرار می دهیم تا داغ شود سپس به نوبت سیب زمینی ها را در درون روغن داغ گذاشته تا سرخ و مواد میانی پخته شود.

گوشت و سیب زمینی سوخاری

 

در ادامه سیب زمینی های سرخ شده را در آبکش مخصوصی قرار داده تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

بعد آن ها را در ظرف سرو گذاشته و با انواع سس و سبزیجات معطر دلخواه میل کنید.

نوش ... جان...

گوشت و سیب زمینی سوخاری


اگر می خواهید روغن کمتری استفاده کرده باشید می توانید سیب زمینی ها را در سینی فر چرب شده بچینید بعد به مدت 30 الی 40 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد بگذارید.

آخرین آموزش ها
برترین ها