haraj logo
جستجو

بادمجون سوخاری

مواد لازم :
بادمجون : 3عدد ارد سفید : به مقدار لازم ارد سوخاری : به مقدار لازم تخم مرغ : 2عدد نمک : به مقدار لازم پودرسیر : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم

با سلام و احترام خدمت شما عزیزان. امیدوارم که حالتون خوب باشه. با دستور یه سوخاری خوشمزه بادمجون در خدمتتون هستم .امیدوارم که درست کنید و لذت ببرید.


بادمجون ها رو پوست بگیرید و نگینی خورد کنید. مقداری نمک به بادمجون های خورد شده اضافه کنید واجازه بدید نیم ساعتی بمونه . بادمجون های نمک زده شده رو بشورید و ابکش کنید و اجازه بدید خوب اب بادمجون ها خشک بشن.

بادمجان سوخاری


در ظرفی تخم مرغ ها رو بشکنید و به همراه مقداری نمک خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها یکدست شوند .( میتونید مقداری اب یا شیر نیز در این مرحله به تخم مرغ ها اضافه کنید و مخلوط کنید). در ظرفی دیگر ارد سوخاری را با پودر سیر مخلوط کنید. ( میتونید بجای پودر سیر از سبزیجات معطر استفاده کنید مثل جعفری خورد شده ). و در ظرفی دیگر ارد سفید را قرار دهید.

بادمجان سوخاری


حالا بادمجون های نگینی شده رو ابتدا در ارد سفید  سپس در ظرف تخم مرغ  و بعد همچنین  انها را در ظرف ارد سوخاری بغلتانید. و در پایان در روغن سرخ کنید.

بادمجان سوخاری

پس از سرخ شدن بادمجان ها انها را روی یک پارچه یا دستمال تمیز قرار داده تا روغن انها گرفته شود. سپس این خوشمزه های دوس داشتنی را میل کنید. نوش جان . امیدوارم استفاده برده باشید.

بادمجان سوخاری

شما میتونید در اندازه ها و شکل های مختلف بادمجون ها رو خورد کنید. مثلا حلقه ای و یا ... . در روش حلقه ای بهتر است پوست بادمجان را جدا نکنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها