haraj logo
جستجو

کباب مرغ سوخاری

آیا دلتان جوجه کباب می خواهد؟ شاید هم هوس مرغ سوخاری کرده اید؟ چرا کباب مرغ سوخاری را امتحان نمی کنید؟ کباب مرغ سوخاری یا جوجه کباب سوخاری غذایی بسیار خوش طعم و فوق العاده برای موقعیت هایی است که هوس جوجه کباب کرده اید و به آتش و زغال دسترسی ندارید. با این غذا هم مرغ سوخاری دارید و هم جوجه کباب! یک تیر و دو نشان. این غذا به فر هم نیازی ندارد. فقط با چند تا سیخ چوبی و مقداری روغن به خوبی پخته می شود و حسابی خوش حالتان می کند.

مواد لازم :
سینه مرغ 600 تا 900 گرمسس مایونز یا ماست چکیده 3/4 پیمانهپودر سوخاری 1 پیمانهپودر آویشن 1 قاشق چایخوریروغن مایع کانولا یا زیتون برای سرخ کردننمک و فلفل سیاه به مقدار لازمسیخ کبابی 10 عدد

مدت زمان آماده سازی : ۷۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۳ دقیقه

زمان کل : ۸۸ دقیقه

برای : ۵ نفر

عکس کباب مرغ سوخاری

اگر مقدار آرد سوخاری را بیشتر کنید، به راحتی یک جوجه سوخاری پفکی و بی نظیر خواهید داشت. هم چنین اگر در فکر تهیه کردن یک غذای خاص و خلاقانه برای مهمانی هستید، کباب چوبی مرغ سوخاری میتواند جلوه ی جذابی به پذیرایی‌تان بدهد. امیدواریم از تهیه کردن این غذا در کنار عزیزانتان لذت ببرید. با طرز تهیه کباب مرغ سوخاری در خدمت شما هستیم.

 

طرز تهیه کباب مرغ سوخاری

 

مرحله اول:

سینه مرغ را به قطعات کوچک با عرض 8 یا 10 سانتی متری برش بزنید. مرغ ها را در یک کاسه ی بزرگ بریزید و با نمک، فلفل، آویشن و هر ادویه دلخواه دیگری طعم دار کنید. سس مایونز را به مرغ ها اضافه کنید و روی کاسه را با کیسه فریزر بپوشانید. به مدت یک ساعت مرغ را در یخچال بگذارید تا طعم ادویه ها به خورد مرغ برود.

 

تصویر مرحله اول تهیه کباب مرغ سوخاری

 

مرحله دوم:

کاسه مرغ را از یخچال خارج کنید و مرغ ها را به سیخ بکشید. تکه های مرغ را طوری سیخ بگیرید که قسمت عریض همه ی آن ها در یک جهت قرار بگیرد و گوشت ها با فاصله بوده و خیلی بهم نچسبیده باشند. با این روش پخت گوشت مرغ راحت تر خواهد بود.

 

طرز تهیه نوشیدنی سیب و پرتقال | نوشیدنی گرم برای زمستان

تصویر مرحله دوم تهیه کباب مرغ سوخاری

 

مرحله سوم:

وقتی سیخ گرفتن تمام تکه های گوشت مرغ به پایان رسید، در یک بشقاب بزرگ یا سینی آرد سوخاری بریزید. سیخ های مرغ را در آرد سوخاری بغلتانید تا به خوبی از آرد پوشیده شوند.

 

عکس مرحله سوم کباب مرغ سوخاری

 

مرحله چهارم:

در این مرحله از تهیه کباب مرغ سوخاری باید یک ماهیتابه ی بزرگ و عمیق بردارید و داخل آن روغن بریزید. میزان ارتفاع روغن در ماهیتابه باید به حدی باشد که روی سیخ های مرغ را بپوشاند. وقتی روغن داغ شد، چند سیخ مرغ را همزمان در روغن قرار دهید تا سرخ شود. هر از گاهی سیخ ها را بچرخانید تا تمام طرفین آن ها به طور کامل قهوه ای رنگ شوند.

 

تصویر مرحله چهارم کباب مرغ سوخاری

 

مرحله پنجم:

وقتی مرغ ها آماده شدند، سیخ ها را روی دستمال یا حوله کاغذی بگذارید تا روغنشان گرفته شود. این کار را برای همه ی سیخ ها ادامه دهید.

 

تصویر مرحله پنجم جوجه کباب سوخاری

 

مرحله ششم:

سیخ های کباب مرغ سوخاری را در ظرف سرو بچینید و به همراه آبلیموی تازه و انواع سس و ترشی میل کنید.

 

عکس کباب مرغ سوخاری با آبلیمو

 

نکات کلیدی تهیه کباب مرغ سوخاری

این مطلب از سایت natashaskitchen ترجمه شده است.

اگر زمان طبخ این غذا با زمان سرو شما فاصله دارد، میتوانید برای گرم کردن مجدد کباب مرغ سوخاری از فر استفاده کنید.

 کباب مرغ سوخاری با سیخ چوبی تهیه می شود اما میتوانید از هر نوع سیخ دیگری که در دسترس دارید، استفاده کنید.

در این دستور تهیه ما از گوشت سینه ی مرغ استفاده کرده ایم. شما میتوانید کباب بال مرغ سوخاری را نیز به همین روش تهیه کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها