haraj logo
جستجو

مرغ سوخاری با ادویه رنچ

مواد لازم :
پنیر خامه ای : 225 گرمپنیر چدار : یک پیمانهپنیر موزارلا : 2 پیمانهسینه مرغ پخته : یک و نیم پیمانهروغن : به مقدار لازمآرد : یک پیمانهپودر سوخاری : یک پیمانهتخم مرغ : سه عددسیر خشک شده : ۱ ق چپیاز خشک شده : ۲ ق چگوجه فرنگی خشک شده : ۲ ق چپودر پاپریکا : ۱ ق چآویشن : ۲ ق چپیازچه : ۲ ق چجعفری خشک : ۲ ق چشوید خشک : ۲ ق چنمک و فلفل : یک و نیم ق چکره : ۴ ق غسس گوجه فرنگی تند : یک سوم پیمانهپودر سیر : یک دوم ق چنمک : یک چهارم ق چ

سلام.برای تهیه این غذای پنیری به ادویه رنچ و سس بوفالو احتیاج هست.خب قبل از توضیح مراحل پخت اول بریم سراغ طرز تهیه ادویه رنچ (runch).


1 قاشق چایخوری سیر خشک شده 

2 قاشق چایخوری پیاز خشک شده

2 قاشق چایخوری گوجه فرنگی خشک شده ریز شده

1 قاشق چایخوری پاپریکا

2 قاشق چایخوری آویشن خشک شده

2 قاشق چایخوری شوید

2 قاشق چایخوری پیازچه خشک شده

2 قاشق چایخوری جعفری خشک

1 قاشق چایخوری فلفل سیاه

1/5 قاشق چایخوری نمک و فلفل (طبق ذائقه)

همه این مواد رو با هم به خوبی ترکیب کنید تا ادویه رنچ مون آماده بشه.این ادویه رو میتونید برای انواع غذاهای گوشتی استفاده کنید.


4 قاشق غذاخوری کره رو با حرارت ملایم ذوب کنید.یک سوم پیمانه سس گوجه فرنگی تند رو به همراه یک دوم قاشق چای خوری پودر سیر و یک چهارم قاشق چای خوری نمک بهش اضافه کنید و تا جایی که سس یکدست بشه و کره به خوردش بره هم بزنید.حالا شعله رو خاموش کنید.

خب حالا بریم سراغ اولین مرحله تهیه غذامون.


پنیر خامه ای رو به همراه سینه مرغ ریش ریش شده در ظرف گودی بریزید.سس بوفالو و پنیرهای موزارلا و چدار رو اضافه کنید.در آخر ادویه رنچ رو هم به مواد اضافه کرده و حسابی مخلوط کنید.

 مرغ سوخاری با ادویه رنچ


کف یک قالب کاغذ روغنی بذارید ومواد روداخلش بریزید.با قاشق کاملا توی قالب صاف و یکدستش کنید و یک ساعت در یخچال بذاریدش.

حالا از قالب درش بیارید و به مستطیل های هم اندازه برشش بزنید.

 مرغ سوخاری با ادویه رنچ

مرغ سوخاری با ادویه رنچ


در سه ظرف مقداری آرد, پودر سوخاری و تخم مرغ همزده بریزید.مستطیل ها رو دونه به دونه به ترتیب در آرد,  تخم مرغ, سوخاری , باز هم تخم مرغ و در آخر در سوخاری بغلطانید و در روغن داغ سرخشون کنید.روغن اضافی شون رو بگیرید و میل کنید.

 مرغ سوخاری با ادویه رنچ

مرغ سوخاری با ادویه رنچ

آخرین آموزش ها
برترین ها