haraj logo
جستجو

جوجه کباب تابه ای

مواد لازم :
مرغ : 700گرمپیاز : یک عددآبلیمو : یک سوم استکاننمک : به میزان لازمروغن مایع : مقدارکمروغن زیتون : مقدارکمفلفل دلمه ای : به میزان لازمزردچوبه : 1/3 قاشق چایخوری

دراین آموزش قصد داریم تا طرز تهیه جوجه کباب خانگی با تابه، را ارائه بدیم. جوجه کباب یکی از غذاهای سنتی و قدیمی هست که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. جوجه کباب با روش های مختلفی تهیه می شود. روش هایی مثل سرخ کردن، تابه ای و یا به سیخ کشیدن روی آتش یا روی ذغال منقلی، در این دستور طرز تهیه جوجه کباب تابه ای برای تعداد ۳ نفر ارائه میدهیم.

ابتدا قسمتهایی از مرغ را که می توان برای جوجه کباب استفاده کرد، جدا میکنیم، معمولا از قسمت سینه و بال مرغ بیشتر استفاده میشود، آن قسمتها را به قطعات کوچک تقسیم میکنیم بعد از آن برای آماده کردن جوجه کباب، مراحل زیر را انجام می دهیم:

جوجه کباب تابه ای

ابتدا یک ظرف مناسب را انتخاب می کنیم و قطعات مرغ را درون آن میریزیم، سپس یک عدد پیاز متوسط را خرد کرده و به مرغ اضافه میکنیم و خوب به هم میزنیم. بعد از آن یک سوم استکان آبلیمو اضافه میکنیم. به اندازه یک سوم قاشق چای خوری زردچوبه نیز اضافه میکنیم  (به جای زردچوبه می توانید از مقدار کمی زعفران ساییده شده استفاده کنید، چون خوشرنگ تر و خوشمزه تر خواهدشد). تمام محتویات درون ظرف را با هم مخلوط میکنیم. مقدار خیلی کم نمک به آن اضافه میکنیم. برای خوشمزه و ترد شدن می توان مقداری فلفل دلمه ای خرد شده نیز اضافه کرد.

تمام مواد را کاملا مخلوط میکنیم و درب ظرف را میبندیم. به مدت ۱۲ ساعت داخل یخچال نگهداری میکنیم. برای درست کردن جوجه کباب تابه ای، داخل تابه مقدار کمی روغن زیتون و مقداری روغن مایع با هم درون تابه ریخته و اجازه میدیم تا روغن داغ شود. سپس تکه های مرغ را که در آبلیمو و پیاز خوابانده ایم داخل روغن داغ، دونه دونه قرار میدیم و درب تابه را میبندیم تا یک طرف آن سرخ شود، بعد برمیگردانیم تا طرف دیگر آن سرخ و کاملا آب آن گرفته شود. در این موقع مقدار کمی نمک روی آن ها می پاشیم یا اصلا میتوانید نمک هم اضافه نکنید. بعد از یکی، دو دقیقه گاز را خاموش میکنیم. اگر بخواهیم با سیخ، جوجه کباب درست کنیم آن ها را به سیخ میکشیم و روی ذغال منقلی قرار میدیم. هر دو طرف آن را برشته و سرخ میکنیم. به هر دو روش که مایل بودید می توانید درست کنید و در سفره های خودتان همراه با برنج و گوجه میل کنید. نوش جان امیدوارم استفاده لازم را ببرید.

جوجه کباب تابه ای

 

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها