haraj logo
جستجو

پودینگ برنج

مواد لازم :
برنج : 1 پیمانهشیر کم چرب : 6 پیمانهشکر : 1/2 پیمانهنمک : مقداریوانیل : مقداریچوب دارچین : 2-3 تکهکشکش : 1/2 پیمانهدارچین آسیاب شده : مقداریرنده پوست لیمو : مقداریرنده پوست پرتقال : مقداری

در این دسر محبوب اسپانیایی، برنج داخل شیر، شکر، دارچین و کشمش پخته میشود. غلظت آن میتواند به صورت محلول یا سفت می باشد و میتوانید گرم، سرد یا متعال با دمای محیط سرو کنید. در مکزیک معمولا این دسر را سرد در هنگام ناهار در خانه و یا رستوران سرو می کنند، در صورتی که در قسمتی از کشور این دسر را هنگام صبحانه گرم سرو می کنند. 


برنج را شسته و به مدت 15 دقیقه داخل آب جوش بجوشانید. سپس داخل آبکش ریخته و آبکشی کنید.

پودینگ برنج


شیر، شکر، نمک، وانیل، رنده پوست پرتقال و رنده پوست لیمو، چوب دارچین را داخل قابلمه ایی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آهسته بجوشد یادتان باشد که مرتباً آن راهم بزنید. سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید اندکی ولرم شود. سپس مایه شیر را با یک پارچه تمیز صاف کنید تا چوب دارچین و رنده پوست پرتقال و لیمو جدا شوند. 

 پودینگ برنج


برنج را داخل شیر بریزید و قابلمه را روی حرارت قراردهید تا جوش بیاید، حرارت را کم کنید و درب قابلمه را بگذارید تا آرام بجوشد و برنج پخته و قوام بیاید سپس کشمش را اضافه نمایید. برای تنظیم غلظت پودینگ هرجا که لازم شد شیر اضافه کنید پودینگ نباید خشک باشد.

پودینگ برنج


قابلمه را از روی حرارت بردارید پودینگ را داخل بشقاب سرو بریزید و روی آن دارچین آسیاب شده بپاشید و در یخچال بگذارید، این پودینگ را باید سرد سرو کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها