haraj logo
جستجو

شیربرنج

مواد لازم :
برنج نیم دانه : 2پیمانهشیر : به مقدارلازمشکر : 1پیمانهگلاب : به مقدارلازمهل : به مقدارلازمگل محمدی : به مقدارلازم

سلام دوستای هنرمند و آشپز خودم .. خوبین ؟ خوشحالم که این فرصت برای ما پیش اومده تا بتونیم در پخت غذا ها به یک دیگر کمک کنیم .

امروز تهیه یه شیر برنج مقوی را براتون آوردم که به عنوان پیش غذا ، دسر، و حتی برای وعده غذایی صبح ازش استفاده میشه . مواد مغذی که در شیر برنج هست بیماری سرما خوردگی را زودتر بهبود می بخشه . خب پرحرفی بسه بریم سر اصل مطلب :


برنج را کمی قبل تر از پخت در آب خیس بدهید تا نفخ موجود در برنج گرفته بشه . شیر را در قابلمه ریخته تا اجازه میدهیم تا به جوش بیاید .در قابلمه را ببندید تا مواد مغذی بخار نشه.سپس برنج را به آن اضافه میکنیم .

 شیر برنج

و پس از آن هل را اضافه میکنیم و میگذاریم تا کمی بجوشد تا جا بیفتد . دراینجا شکر را هم به مقدار لازم اضافه و  کمی بچشید تا بیش از حد شیرین یا بی مزه نباشد . حواستون به غذا باشه تا سر نره و زحمتتون هدر بشه..

 شیر برنج


وقتی که شیر برنج شما آماده شد گلاب را به شیر برنج اضافه کنید و برای تزیین هم از گل محمدی میتونید استفاده کنید . با خیال راحت یه غذای کاملا سرشار از پروتئین را میل کنید .

دوستای عزیز این را هم ذکر کنم که استفاده از هل و شکر وگل محمدی کاملا بر اساس سلیقه و علاقه شخصی خودتونه . حتی هستن بعضی افرادی که به جای این مواد ، یا همراه با این شکر و هل مواد دیگری هم اضافه میکنند . دوستای گلم نوش جان کنید .? ...

 شیر برنج

 شیر برنج

آخرین آموزش ها
برترین ها