haraj logo
جستجو

رشته پلو

  

مواد لازم :
برنج 3 لیوان رشته پلویی 300 گرم سینه مرغ 2 عددماست 1 قاشق غذاخوریپیاز 1 عددآب مرغ 1/2 لیوان کشمش پلویی 1/2 لیوانچوب دارچین 1 عدد کره به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۷۰ دقیقه

تصویر

رشته پلو با مرغ

 

 

 

عکس

 

طرز تهیه : سینه های مرغ را به صورت نواری خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید. سپس پیاز خرد شده ، ماست ، کمی روغن ، آبلیمو ، نمک و فلفل را روی مرغ های خرد شده بریزید و مخلوط کنید و 1 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.

 

از نیم ساعت قبل برنج را خیس دهید. داخل قابلمه آب و مقداری نمک بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس برنج را اضافه کنید و پس از اینکه برنج کمی نرم شد آبکشی کنید ( 5 دقیقه پیش از ابکش کردن رشته را اضافه کنید ).

 

تصویر

 

داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه را قرار دهید. مخلوط برنج و رشته را داخل قابلمه بریزید. حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند. سپس حرارت را کم کنید و 1/2 لیوان آب مرغ را روی برنج بدهید و چوب دارچین را در مرکز برنج بگذارید. در قابلمه را ببندید تا برنج دم بکشد.

 

کشمش را خیس دهید تا نرم شود. سپس با مقداری کره کشمش را تفت دهید ، سینه های مرغ را پس از مزه دار شدن با مقدار کمی روغن سرخ کنید. سپس رشته پلو را با کشمش و مرغ تزیین و سرو کنید.

 

نکته ها : میتوانید مرغ را به هر روشی که دوست دارید آماده کنید ، استفاده از دارچین سلیقه ای میباشد.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها