haraj logo
جستجو

خورشت ریواس

مواد لازم :
نعناع : 50 گرمجعفری : 200 گرمریواس : 500 گرمگوشت گوسفندی : 300 گرمرب : 1 قاشق غذاخورینمک،فلفل،زردچوبه : مقدار کافیپیاز : 1 عدد متوسط

ازجمله خورشت های بسیار ترش و خوشمزه که با ریز کردن ریواس درست می شود. این خورشت خوشمزه بخاطر رویش عنصراصلی این خورشت یعنی ریواس درفصل بهار، خورشتی فصلی است این خورشت به شکل های مختلف درست می شود. در برخی نقاط کشور آن را با لپه و رب انار درست می کنند در صورت استفاده از لپه در این خورشت حتما لپه را از قبل باید در آب خیساند تا نفخ آن به خوبی گرفته شود و در هنگام پختن راحت تر بپزد.) این خورشت با گوشت و نعنا و جعفری و ریواس درست می شود. می توان آن را با گوشت قل قلی نیز درست کرد اما با گوشت لخم این غذا خوشمزه تر است.


ابتدا یک عدد پیاز متوسط را با اب می شوریم. پیاز را با چاقو پوست می کنیم. سپس آن را با چاقو به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. درون یک ماهی تابه یا قابلمه کمی روغن مایع می ریزیم و آن را روی شعله گاز قرار می دهیم. وقتی روغن داغ شد، پیاز خرد شده را به تابه اضافه می کنیم و کمی زرد چوبه نیز به پیاز می زینم و پیاز را در روغن تفت می دهیم تا نرم و طلایی  و کم حجم و سبک شود. می توان بجای خرد کردن پیاز آن را رنده کرد و آب پیاز را گرفت و سپس در تابه روغن دار تفت داد.

خورشت ریواس


سپس در این مرحله 300 گرم گوشت گوسفندی را با آب می شوریم (استفاده از گوشت گوسفندی غذا را خوشمزه تر می کند می توان از گوشت قلم نیز استفاده کرد). سپس با ساطور آن را روی تخته  به صورت تکه ای برش می زنیم. تکه های گوشت باید تقریبا بزرگ باشد (اندازه گوشت قرمه سبزی تقریبا). سپس گوشت خرد شده را به قابلمه پیاز داغها اضافه می کنیم و گوشت را با پیازداغها تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند.


سپس در این مرحله بعد از تغییر رنگ گوشت 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را به گوشت اضافه می کنیم و با گوشت تفت می دهیم رب گوجه فرنگی خورشت ما را خوشرنگ و خوشمزه تر می کند. کمی زردچوبه نیز به گوشت و پیاز اضافه می کنیم و مواد را خوب باهم قاطی می کنیم.سپس 4 پیمانه آب درون قابلمه می ریزیم و آن را روی شعله گاز قرار می دهیم. شعله گاز را ابتدا زیاد می کنیم تا آب درون آن به جوش آید. وقتی آب جوش آمد شعله گاز را کم می کنیم و درب قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم گوشت به آرامی روی شعله ملایم گاز بپزد.


در این مرحله ریواسها را با دقت می شوریم. انها را پوست می کنیم و سپس به تکه های تقریبا 3 سانتی متری ریواس ها را می بریم و منتظر می شویم تا بعد از اضافه کردن نعنا و جعفری به خورشت ریواس را نیز در 15 دقیقه آخر به خورشت اضافه کنیم.


در این مرحله نعنا و جعفری را می شوریم و با چاقو به صورت ریز خرد می کنیم. می توان از خرد کن نیز استفاده کرد. سپس درون یک ماهی تابه مقداری روغن مایع می ریزیم. وقتی روغن خوب داغ شد نعنا و جعفری را کمی در روغن تفت می دهیم. اما آنها را زیاد سرخ نمی کنیم. سپس نعنا و جعفری را به قابلمه گوشت و پیازها اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم (تقریبا ا ساعت آخر آماده شدن خورشت و وقتی گوشت تقریبا نیم پز بود).


در این مرحله وقتی خورشت جا افتاده بود و 15 دقیقه تا اماده شدن خورشت باقی مانده بود ریواسهای شسته شده و پوست کنده شده را به قابلمه گوشت و نعنا و جعفری اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم. ریواس خیلی سریع می پزد برای همین منظور در آخر به خورشت اضافه می شود.

خورشت ریواس


در این مرحله بعد از اضافه کردن ریواس به خورشت، نمک و فلفل  را به میزان کافی به خورشت اضافه می کنیم و مزه خورشت را می چشیم اگر ترشی آن کم بود می توان از چند قاشق آبلیمو نیز به دلخواه در خورشت استفاده کرد. بعد از 10 دقیقه که خورشت جا افتاد و کم آب شد و به روغن افتاد، خورشت را در یک ظرف مناسب می ریزیم و آن را برای وعده غذایی ناهار همراه با برنج و سبزی خوردن و سالاد شیرازی و یا ماست میل می کنیم .نوش جان

خورشت ریواس

آخرین آموزش ها
برترین ها