haraj logo
جستجو

خورش ریواس

مواد لازم :
گوشت قلیه : 30 عددریواس بزرگ : 4 عددنعناع تازه : 250 گرمجعفری تازه : 250 گرمپیاز : 2 عددنمک و فلفل : به مقدار کافیروغن : به میزان لازمزعفران دمکرده : به مقدار کافیزردچوبه : نصف قاشق چایخوری

ریواس رکن اصلی این خورش است که ساقه ایی شبیه به کرفس دارد ولی با رنگ و عطر مختص به خودش. طعمی ملس و رنگی سرخگون. همانند تهاراجسبزیجات خودرو بهاری سرشار از خواص درمانی بوده و تهیه این خورش به تهاراجشما عزیزان توصیه می شود. 


2 عدد پیاز متوسط را خرد کرده و در تابه ایی حاوی مقداری روغن بریزید و تفت دهید تا نرم شده و سرخ شوند.

خورش ریواس


30 قطعه گوشت قلیه ایی را به پیاز اضافه نمایید و با پیاز تفت دهید سپس مقداری نمک و فلفل و زردچوبه، زعفران دم کرده اضافه نمایید. سپس گوشت و پیاز را درون یک قابلمه بریزید و 3 لیوان آب به آن اضافه نمایید و بگذارید گوشت با حرارت ملایم بپزد.

خورش ریواس


250 گرم جعفری را پاک کرده و سپس بشویید و بگذاربد آب اضافی آن برود و خرد کنید. 250 گرم نعناع تازه را پاک کرده و سپس شسته، پس از آن که آب اضافی آن رفت، خرد کنید.

خورش ریواس


4 عدد ریواس بزرگ را پوست بگیرید و به قطعات کوچک تقسیم کنید. 

خورش ریواس


در یک تابه حاوی مقداری روغن، جعفری و نعناع خرد شده را اضافه کرده و تفت دهید، ریواس ها را هم اضافه نموده و اندکی تفت دهید و همه سبزیجات را درون قابلمه حاوی گوشت بریزید و بگذارید خورش جا بی افتد. برنج را هم طبق روش متداول دم کرده و با همراه خورش سرو کنید. نوش جان

خورش ریواس

آخرین آموزش ها
برترین ها