haraj logo
جستجو

چیز کیک شکلاتی یخچالی

مواد لازم :
شکلات چیپسی : 1.5 پیمانه پنیر خامه ای : 1.5 پیمانه شکر : 1/2 پیمانه کره : 1/4 پیمانه خامه قنادی : 150 گرم بیسکوییت : 200 گرم روغن کنجد : 1/2 پیمانه پودرقند : 1/3 پیمانه شکلات : به مقدار دلخواه

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش ذوق ایرانی ...

اگر شکلات خیلی دوست دارید تهیه کردن چیز کیک شکلاتی یخچالی را به شما پیشنهاد می کنم که درست کردنش خیلی راحت و آسان هست و موادش هم ساده و در دسترس می باشد.

امیدوارم این چیز کیک شکلاتی یخچالی را حتما درست کنید و همراه عزیزانتان در منزل میل کرده و لذت ببرید 


ابتدا بیسکوییت ها را در داخل نایلون تمیز و با ضخامت و زیپ داری ریخته و سپس آن ها را با گوشت کوب و یا وردنه بکوبید تا پوره شوند.

(برای پوره شدن بیسکوییت می توانید از غذا ساز و یا میکسر استفاده کنید).


حال کره آب شده و شکر را به پوره بیسکوییت اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم تا کاملا با هم ترکیب شوند.


حال خمیر درست شده را در داخل قالب مورد نظر ریخته و کف و دیواره های قالب را با ضخامت یکسانی از خمیر پوشش داده و بعد به مدت 1 الی 2 ساعت در یخچال می گذاریم تا پایه کیک شکلاتی یخچالی خودش را گرفته و آماده شود.

چیز کیک شکلاتی یخچالی

 

شکلات چیپسی را در داخل شیر جوش و یا ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله ملایم قرار داده تا ذوب شده و مایه یک دست و روانی درست شود.

( برای ذوب شدن شکلات چیپسی می توانید در ظرف مناسبی ریخته و در فر با دمای 150 درجه سانتی گراد قرار داده و هر 20 ثانیه یک بار بیرون آورده و هم بزنید تا کاملا روان و ذوب شود).

چیز کیک شکلاتی یخچالی

 

 در کاسه نسبتا بزرگی پنیر خامه ای را ریخته و پودر قند و روغن کنجد را اضافه کرده و با هم زن برقی 2 الی 3 دقیقه خوب هم زده تا بافتی نرم و یک دست درست شود.

 

 مواد مخلوطی پنیر خامه ای را با چیپس شکلاتی ذوب شده در داخل ظرف مناسبی مخلوط می کنیم تا کاملا با هم ترکیب شده و بافت یکنواختی درست شود 

چیز کیک شکلاتی یخچالی

 

حال در ادامه نصف خامه قنادی را اضافه کرده و مواد را مجددا خوب مخلوط می کنیم تا کاملا با هم ترکیب شوند بعد مواد حاصل شده را در داخل قالب بیسکوییتی ریخته و با پشت قاشق غذا خوری سطح آن را صاف می کنیم.

 

حال چیز کیک شکلاتی را با پایه بیسکوییتی را به مدت 4 الی 5 ساعت در یخچال می گذاریم تا خودش را حسابی بگیرد.


 

در مرحله آخر شکلات را برای تزیین کردن چیز کیک شکلاتی یخچالی رنده کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.

حال بعد از زمان مقرر چیز کیک شکلاتی یخچالی را از یخچال بیرون آورده و با باقی مانده خامه قنادی و شکلات رنده شده تزیین می کنیم.

حال می توانید چیز کیک شکلاتی یخچالی را برش زده و در کنار خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

چیز کیک شکلاتی یخچالی


می توانید به جای اینکه در مراحل پایانی شکلات را رنده کنید آن را به صورت حلقه ای برش زده و بعد چیز کیک شکلاتی یخچالی را تزیین نمایید.

برای اینکه شکلات را به صورت حلقه ای برش بزنید ابتدا شکلات تخته ای را در فر با دمای 140 درجه سانتی گراد قرار دهید وقتی که کمی نرم شد با کمک پوست کن لایه های نازکی را جدا کرده و بعد چیز کیک شکلاتی یخچالی را تزیین کنید.

اگر تهیه کردن خامه قنادی برای شما دشوار بود می توانید از خامه فرم گرفته استفاده کنید.

خامه فرم گرفته را می توانید در منزل تهیه کنید به این صورت که ابتدا به اندازه 400 گرم خامه صبحانه را در داخل ظرف مناسبی ریخته و 100 گرم شکر را اضافه نموده و مواد را با چنگال مخلوط می کنیم بعد در فریزر گذاشته تا کمی از اطرف یخ بزند و بعد بیرون اورده و دوباره با چنگال مواد کناره و وسط خامه را هم می زنیم و دوباره در فریزر می گذاریم بعد از 20 دقیقه بیرون آورده و با دور تند هم زن برقی به مدت 2 الی 3 دقیقه هم زده تا جای پره های هم زن در خامه فرم گرفته بماند.

حال خامه فرم گرفته آماده است.

آخرین آموزش ها
برترین ها