haraj logo
جستجو

کیک ردولوت

مواد لازم :
آرد سفید : 250 گرمجوش شیرین : 1 قاشق مربا خوریپودر کاکائو : 40 گرمنمک : 1/2 قاشق چایخوریکره : 175 گرمشکر : 300 گرمروغن گیاهی : 245 میلی لیترتخم مرغ : 2 عددوانیل : 1/2 قاشق چایخوریسرکه سفید : 1/2 قاشق چایخوریرنگ خوراکی : 2 قاشق غذا خوریپنیر خامه ای : 300 گرمقهوه : 2 قاشق غذا خوریشیر : 1 پیمانهآبلیمو : 2 قاشق غذا خوریآب : 1/2 پیمانهپودر قند : 400 گرم

به نام خدا

سلام به هاراجی های مهربان ... و خوشرو ...

کیک ردولوت که به کیک قرمز مخملی معروف هست دارای ساختاری نرم و جذابی دارد که رنگ قرمز آن از رنگ خوراکی قرمز و یا رنگ چغندر قرمز درست می شود.

کیک ردولوت در دو طعم کاکائویی و وانیلی درست می شود و در بین لایه های کیک ردو لوت می توانید از کرم پنیری و یا کرم کره (باتر کریم) استفاده کنید.


ابتدا فر را روشن کرده و در دمای 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.

برای تهیه کیک ردو لوت ما 3 قالب هم انداز و دایره ای شکل که 20 سانت قطر آن بوده و 5 الی 8 سانتی ارتفاع داشته باشد آن ها تهیه و آماده کنار می گذاریم.


ابتدا ظرف بزرگی را برداشته و با استفاده از یک الک در داخل آن به ترتیب آرد و نمک و جوش شیرین و پودر کاکائو و وانیل را الک نموده تا هم ناخالصی نداشته باشند و هم باهم مخلوط شوند بعد آماده کنار می گذاریم.

کیک ردو لوت 


 حال ظرف مناسب دیگری را برداشته و در داخل آن شیر و روغن را ریخته و با هم زن برقی آن را به مدت 2 الی 3 دقیقه هم زده تا ترکیبی روان و نرم درست شود.

 کیک ردو لوت


تخم مرغ ها را درون ظرف دیگری خوب با هم زن هم زده به طوری که کاملا سفیده و زرده تخم مرغ با هم مخلوط و ترکیب شوند سپس مایه تخم مرغ را به مخلوط شکر و روغن اضافه کرده و خوب هم می زنیم.

 

حال رنگ خوراکی را به مایع درست شده اضافه کرده و هم می زنیم تا کاملا رنگ مایه به رنگ قرمز تغییر یابد.

 

شیر را در ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید سپس حرارت را خاموش کرده صبر می کنیم تا شیر سرد شود سپس آبلیمو را اضافه کرده و صبر می کنیم تا شیر حالت بریده بریده شود (به این ترکیب باتر میلک گفته می شود).


آب را در درون ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی که جوشید حرارت را خاموش کرده و قهوه را اضافه می کنیم و آن را روی حرارت سماور یا بخار آب می گذاریم تا قهوه دم بکشد سپس بعد با استفاده از یک صافی تفاله های قهوه را جدا می کنیم.


 حال در درون ظرف مناسبی قهوه دم کشیده سرد را با مخلوط شیر و آبلیمو مخلوط کرده و هم می زنیم.


حال مواد مخلوط شده شیر و قهوه را کم کم به مواد ترکیبی آرد اضافه کرده و خوب هم می زنیم.

 کیک ردو لوت


سرکه سفید را اضافه کنید و خوب هم بزنید سپس مواد مخلوطی آرد را با مواد مخلوطی تخم مرغ ها (مواد مرحله چهارم) را با هم ترکیب کرده و خوب هم زده تا مایه کیک ما درست شود.


حال قالب ها را چرب کرده و مایه کیک را درون آن ها ریخته و به مدت 30 الی 40 دقیقه درون فر گذاشته تا پخته شود.

 کیک ردو لوت


حال باید مایه بین طبقات کیک را درست کنیم برای این کار ابتدا کره را در دمای اتاق 15 دقیقه نگه داشته تا کمی نرم و ذوب شود سپس درون ظرف مناسبی ریخته و پودر قند را اضافه می کنیم و با هم زن خوب می زنیم به طوری پودر قند با کره خوب ترکیب شود سپس نصف پنیر خامه ای را اول اضافه کرده و با هم زن 30 ثانیه هم بزنید سپس نصف باقی مانده را اضافه کنید و مجددا 30 ثانیه هم بزنید تا کرم پنیری درست شود بعد به مدت 30 دقیقه در یخچال گذاشته تا سفت گردد.

 کیک ردو لوت


حال در درون ظرف کیک مناسبی یک لایه کیک پخته شده بگذارید و یک لایه کرم پنیری بمالید شده بعد برای لایه بعدی همین کار را تکرار کنید تا مواد تمام شود.

کیک ردو لوت ما آماده است برش زده و میل کنید.

نوش ... جان ...

 کیک ردو لوت

آخرین آموزش ها
برترین ها