haraj logo
جستجو

کیک مخمل قرمز

مواد لازم :
وانیل : 1/5 قاشق چایخوریپودر قند : 50 گرمپنیر خامه ای : 200 گرمخامه فرم گرفته : 180 گرمجوش شیرین : 1 قاشق چایخوریسرکه : 1 قاشق چایخوریتخم مرغ : 2 عددرنگ خوراکی قرمز : مقدار کافیشکر : 200 گرمکره : 100 گرمپودر کاکائو : 2 قاشق غذاخوریآرد : 2 پیمانهدوغ بدون نمک : 1 پیمانهنمک : 1/2 قاشق چایخوریروغن مایع : مقدار کافی

در عصرهای سرد پاییزی و زمستانی چای با کیک گزینه مناسبی است که می توان در خانه تهیه کرد و با خانواده آن را دور هم نوش جان کرد. کیک ها انواع مختلفی دارند و با روشهای مختلفی درست می شوند از کیک اسفنجی ساده گرفته تا سخت ترین کیک ها همه انواع انها دارای تخم مرغ و ارد و شیر و بکینگ پودر  و. . . هستند . فقط طریقه درست کردن و ترکیب مواد انها متفاوت است.

در این میان کیک مخملی کیکی است که برای روز ولنتاین و روز عشق بخاطر رنگ قرمز ان گزینه مناسبی است. این کیک با وجود اینکه 1 قاشق سرکه دارد بوی سرکه و طعم سرکه را نمی گیرد. می توان کیک را در یک طبقه و یا چند طبقه درست کرد که کاملا سلیقه ای است.


ابتدا برای تهیه این کیک خوشمزه داخل یک ظرف 2 پیمانه ارد و 2 قاشق غذاخوری پورد کاکائو و 1/2 قاشق چایخوری نمک را مخلوط می کنیم و ان را کنار می گذاریم.

 کیک مخمل قرمز


سپس در ادامه تهیه مراحل کیک داخل یک ظرف 1 پیمانه دوغ بدون نمک و کمی رنگ قرمز خوراکی را با هم ترکیب می کنیم.

کیک مخمل قرمز


سپس در ادامه داخل یک ظرف 200 گرم شکر و 100 گرم کره نرم شده را با همزن مخلوط می کنیم و انها را هم می زنیم تا رنگش سفید و روشن شود.


سپس در ادامه 2 عدد تخم مرغ را می شکنیم و انها را یکی یکی به مخلوط کره و شکر اضافه می کنیم و هم می زنیم سپس 1 قاشق چای خوری وانیل را داخل مواد میریزیم و قاطی می کنیم.

کیک مخمل قرمز


سپس در ادامه آرد اماده شده در مرحله اول  و دوغ  با رنگ ترکیب شده  در مرحله دوم را کم کم به مواد اضافه می کینم و انها را با سرعت کم همزن مخلوط می کنیم و با مواد ترکیب می کنیم. 


سپس در ادامه 1 قاشق چایخوری سرکه و 1 قاشق چایخوری جوش شیرین را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را مخلوط می کنیم و وقتی شروع به جوشیدن کرد ان را به مواد کیک اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم.


سپس در ادامه کف دو قالب کیک  یک اندازه و یک شکل را با کاغذ روغنی می پوشانیم و یا کف و دیواره های ان را با روغن مایع چرب می کنیم. مایه کیک را در قالبها می ریزیم و ان را تکان می دهیم تا رویش صاف شود و مایع در همه جای قالب بطور یکنواخت پخش شود. سپس کیک را در فر که از قبل با حرارت180 درجه گرم شده بود برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم. ( فقط بعد از پخت فورا در فر را باز نکنید چون پف کیک از بین می رود).


سپس در ادامه برای تهیه کرم کیک ، در  داخل یک ظرف 200 گرم پنیر خامه ای و 50 گرم پودر قند و بقیه وانیل را می ریزیم و با همزن  هم می زینم تا یکدست شود. سپس 180 گرم خامه فرم گرفته قنادی را به ان اضافه می کنیم و با لیسک مواد را خوب قاطی می کنیم و کرم را داخل یخچال می گذاریم تا سرد شود و ان را لای کیک و روی کیک استفاده می کنیم.

کیک مخمل قرمز


سپس در ادامه وقتی کیک پخت ان را از قالب بیرون می اوریم و کاغذ روغنی را بر می داریم و اجازه می دهیم تا  کیک کاملا خنک شود. سپس از کرم تهیه شده  در مراحل قبل در لای دو طبقه کیک و روی طبقه اخر کیک و  کمی روی دیواره های کیک می ریزیم. برای اینکه کیک حالت مخملی پیدا کند مقداری از کیک را پودری می کنیم و روی کیک می ریزیم.


سپس بعد از تزیین کیک  با پودر کیک خرد شده و دیگر مواد دلخواه ، کیک ما اماده است . ان را در ظرف مناسب قرار می دهیم و کیک را  برای عصرانه و یا برای مهمانی ها ان را تهیه می کنیم و با چای و قهوه نوش جان می کنیم. نوش جان.  

کیک مخمل قرمز

آخرین آموزش ها
برترین ها