haraj logo
جستجو

کیک سوپرایز رنگین کمانی

مواد لازم :
پودر کیک : چهار بستهرنگ خوراکی : به مقدار لازم (5 رنگ)خامه زده شده : 200گرمفوندانت : 200گرم

به نام خداوند بخشنده مهربان

 سلام عرض می کنم خدمت شما دوستان عزیزم. امروز میخوام طرز تهیه یه کیک فوق العاده خوشمزه رو بزارم، اسم کیکی که می خوام واستون بزارم کیک سوپرایز رنگین کمانی است.  این کیک نیاز به حوصله و زمان دارد. برای درست کردن این کیک با من در ادامه مطالب همراه باشید.

 

برای درست کردن این کیک ابتدا باید فر را روشن کنید و آن را در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید، تا گرم شود.  سپس باید پودر کیک را آماده کنید دوستان گلم شما باید پودر کیک را بین ۵ کاسه تقسیم کنید و میتوانید ۵ رنگ خوراکی برای درست کردن این کیک استفاده کنید، مثلاً می توانید از رنگ زرد، آبی،  نارنجی،  سبز و صورتی استفاده کنید.

 رنگ های خوراکی معمولاً در قنادی ها وجود دارد می توانید آن را تهیه کنید و آن را درون پنج کاسه بریزید و با مخلوط کیک اماده قاطی کنید. تا خمیرمان به صورت ۵ رنگ متفاوت در بیاید.

کیک سوپرایز رنگین کمانی


یک قالب تهیه کنید،  سپس قالب را با ورق آلومینیومی بپوشانید بهتر است مقداری از ورقه آلومینیومی بیرون از قالب پهن شود. اگر از ورق آلومینیومی نمی خواهید استفاده کنید، می توانید انتهای قالب را چرب کنید و مقداری آرد بپاشید.

حالا خمیرهای رنگی را که در 5 کاسه درست کردیم درون پلاستیک بریزید و به صورت نامنظم و لایه لایه بر روی قالب پخش کنید.  دو سوم قالب باید خالی بماند.

کیک سوپرایز رنگین کمانی


حالا باید کیک را درون فر قرار دهید تا پخته شود. بعد از این که کیک پخته شد آن را از فر خارج کنید و اجازه بدهید تا کیک شما کاملاً سرد و خنک بشود.

 وقتی که کیک شما خنک شد آن را به صورت عمودی برش دهید سپس برش های کیک را برای مدت یک ساعت درون فریزر قرار دهید تا کاملاً برش های کیک سفت و مانند منجمد شود.

کیک سوپرایز رنگین کمانی


برش هایه کیک را از فریزر دربیاورید سپس آنرا با قالبهای مختلف قالب بزنید. میتوانید با هر قالبی که دوست دارید با اشکال متفاوت آن را برش بزنید و دوباره آن را در فریزر قرار دهید.   در این مدت که قطعات  کیک در فریزر در حال سفت شدن هستند،  شما می توانید مخلوط کیک ساده خودتان را آماده کنید.  مخلوط ساده کیک را درون یک قیف  بریزید.  سپس قالب هایی که در فریزر گزاشته ایم را در بیاورید.  یک قالب مستطیل شکل تهیه کنید و دور تا دور ان را ورق الومینیومی بگذارید. سپس قالب های کیک را که به شکل های مختلف برش دادیم،  درون قالب مستطیل شکل قرار می‌دهیم و دور تا دور قالب را مخلوط یا همان مایه کیک ساده میریزیم.

 سپس دوباره آن را در فر قرار میدهیم صبر کنید تا کیک کاملا پخته شود و بعد آن را از فر خارج کنید اجازه دهید تا کاملا خنک شود.   به وسیله خامه دور تا دور کیک را بپوشانید.  بهتر است از خامه آماده قنادی یا خامه فرم گرفته استفاده کنید.

بعد از اینکه دو تا دور کیک را با خامه پوشاندیم،  آن را به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملاً خامه به خورد کیک برود.  سپس کیک را از یخچال بیرون بیاورید برای اینکه روی کیک ما به صورت رنگین کمانی در بیاید،  نیاز به چند رنگ فوندانت مختلف داریم به این صورت که فوندانت هایه  رنگی را به صورت جداگانه در کنار یکدیگر قرار می دهیم.

 حالا فوندانت هایه رنگی را به صورت رول بپیچانید تا به شکل مرمری تبدیل شود. 

کیک سوپرایز رنگین کمانی

کیک سوپرایز رنگین کمانی

کیک سوپرایز رنگین کمانی


 روی یک سطح کاملا صاف کاغذ روغنی پهن کنید و سطح آن را با مقداری آرد بپیچید. فوندانت را رو سطح صاف قرار دهید و با یک  وردنه آن را پهن کنید تا کاملا صاف شود.  بعد  از اینکه فوندانت پهن کردیم آن را روی کیک میکشیم.  قسمتهای اضافی فوندانت را با چاقو برمیداریم و سپس آن را درون یخچال بگذارید تا کاملاً جا بیفتد. 

کیک سوپرایز رنگین کمانی

حالا کیک ما آماده شده است می توانید آن را از یخچال خارج کرده و به وسیله شمع های رنگی یا هر چیزی که دوست دارید تزیین کنید.  هنگامی که را به صورت عمودی کیک را برش دهید. اشکال  پنهانی که درون کیکمان گذاشتیم،  نمایان می‌شود و این صورت میهمانانتان را سورپرایز کنید.

کیک سوپرایز رنگین کمانی

آخرین آموزش ها
برترین ها