haraj logo
جستجو

خورشت رنگین کمان

مواد لازم :
مرغ : یک پیمانه و یک دوم پیمانهکرفس : ۱ پیمانههویج : 1/2پیمانهفلفل دلمه ای : 1/2پیمانهقارچ : ۱ پیمانهذرت : 1/2پیمانهپیاز قرمز : ۱ قاشق سوپخوریگوجه فرنگی : 1/2پیمانهکره : ۱ قاشق غذا خوریسس سویا : مقداری

داخل ماهیتابه ای به میزان لازم روغن بریزید و سپس بر روی حرارت ملایم قرار دهید پیاز سرخ شده را به روغن اضافه کنید کمی تفت دهید و سپس گوشت مرغ پخته و خلال شده و ذرت پخته شده را به آن بیفزایید و بر روی حرارت سرخ کنید. حال آن ها را داخل ظرفی ریخته و کنار بگذارید. فلفل دلمه ای را داخل ماهیتابه بریزید و به همراه هویج خلال شده و کرفس خلال شده تفت دهید.

در مرحله بعد قارچ ورقه شده که بهتر است آن را ورقه ای برش دهید و گوجه فرنگی تخم گرفته و خلال شده را به مواد داخل تابه بیفزایید و تفت دهید. هنگامی که از پخت این مواد مطمئن شدید گوشت و پیاز و سویا سس را به آن ها اضافه کرده و هم بزنید تا کمی سرخ شوند. توجه داشته باشید طبخ این غذا فقط با تفت دادن می باشد. هنگامی غذای شما پخت آن را در ظرفی مناسب سرو نمایید. در طبخ این غذا این امکان را دارید که به جای گوشت از ماهی و میگو نیز استفاده نمایید که در این صورت باید توجه داشته باشید حرارت تند و به صورت یکنواخت باشد.

خورشت رنگین کمان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها